FLASH – to grupa taneczna utworzona z dzieci i młodzieży z gminy Baranów Sandomierski w 2013 roku przez Ewę Plutę, która przez parę lat pełniła funkcje instruktora i choreografa tej grupy.

Grupa Flash to prawdziwa taneczna rodzinka. Na zajęciach zawsze panuje przyjazna atmosfera, co pozwala rozwinąć umiejętności tancerzy i pogłębić wspólną pasję. Z roku na rok widać postępy jakie przynoszą grupom regularne treningi i rozwijanie umiejętności tanecznych. Występy tej grupy tanecznej zawsze cieszą się ogromną popularnością.

Zespół specjalizuje się w tańcu nowoczesnym. Ścieżka rozwoju obejmuje podstawy hip hop’u, new age’u, dancehall’u, waackingu, poppingu, house’u. Podczas zajęć tancerze uczą się kroków tanecznych, techniki i etiudek tanecznych oraz dłuższych choreografii. Mają za sobą wiele gminnych jak i gościnnych występów.

Warto wspomnieć tutaj o spektaklu taneczno-wokalnym „Alicja w Krainie Czarów” stworzonego przez Ewę Plutę w 2015r. , który bez wątpienia był dużym przedsięwzięciem, i na zawsze wpisał się na kartę historii grupy FLASH. Drugim, niezwykle ważnym przedsięwzięciem grupy, był taneczny udział w koncertach dedykowanych żołnierzom wyklętym, gdzie swoimi emocjami tanecznymi podkreślali przeżycia młodych, niezwyciężonych, wyklętych. Historia nabierała mocy –  młodzi tancerze utożsamiali się z ówczesnymi młodymi-walczącymi.

 Grupa próbowała również swoich sił w przeglądach, gdzie zdobywała liczne nagrody m.in.:
– wyróżnienie na „Złotym Gryfie” w Dębicy,
– I i II miejsce na VIII i X Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym „Roztańczona wiosna” W Głogowie Małopolskim,
– wyróżnienie na XVI Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Pasikonik” w Mielcu.

Przez sezon 2018/2019 wiodącym instruktorem grupy była Anna Tymków. To ona wprowadziła do menu grupy technikę tańca współczesnego, pozostawiając przestrzeń Ewie na weekendowe warsztaty hip-hopu.

Od października 2019 roku instruktorem grupy jest Karolina Bielska – wieloletnia tancerka FLASH-u, wychowanka Ewy i Ani. Obecnie zespół dzieli się na 3 grupy :
– początkującą (7-10 lat)
– średniozaawansowaną (10-13 lat)
– zaawansowaną ( 14-18 lat)

Pomimo obecnej sytuacji, grupy nie poddają się i ćwiczą do występów online, które wkrótce będzie można oglądać w Internecie.
Zapraszamy zainteresowaną młodzież na dołączenie do grupy i przy okazji spróbowanie swoich umiejętności tanecznych.

 

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
09.03.2021
Data publikacji
09.03.2021
Data modyfikacji
25.07.2024