W obu naszych placówkach zaplanowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, juniorów i młodzieży szkolnej w drugim tygodniu ferii zimowych. Nasi instruktorzy zawsze szykują coś, na czym się znają najlepiej, i sprawiają, że zajęcia artystyczne smakują każdemu, bez względu na wiek uczestnika. Działo się sporo w tym czasie.
Codziennie wyświetlane były bajki i filmy animowane, a zaraz po nich każdego dnia jakaś inna artystyczna przygoda.

W poniedziałek (5 lutego) pojawili się na baranowskiej scenie zawodowi aktorzy ze Studia Teatralnego Krak-Art prezentując sztukę interaktywną pt. PIPPI SKARPETKA.

Natomiast we wtorek, jakże pomysłowy i ekspresyjny Ian Boon, proponował angielskie zabawy, muzykę i zwyczaje by w ten sposób przyswoić i zapamiętać słówka. Zaraz po nim zmiana nastroju na tworzenie super karnawałowych masek. Oba Domy Kultury tego dnia tętniły angielsko-karnawałowym życiem.

Środa to dzień muzyki, a więc zagadki muzyczne, rytmiczne ucho, mikrofony, wokalne popisy i szukanie odpowiedzi na pytanie „czy łatwo zostać gwiazdą estrady”?. Dosłownie każdy dzisiaj, zarówno w Baranowie (MGOK) jak też w Skopaniu (ŚDK) spróbował swoich muzycznych talentów pod fachowym okiem Magdy i Adriana Gwoździowskich.

Czwartek to zdecydowanie medialny dzień. Odwiedziliśmy (z podziałem na 3 grupy) Radio Leliwa, TVL Telewizja Lokalna oraz Tygodnik NadwiśIański. Wszędzie mili dziennikarze wprowadzali nas w swój świat zawodowy. Każdy mógł przeprowadzić wywiad, stanąć za kamerą czy podglądnąć programy montażowe i wielkie konsole radiowo-telewizyjne. Magia. Dziękujemy mediom za słodkości i podzieleniem się z nami swoją wiedzą i pasją.
Potem ścianka wspinaczkowa (MOSiR Tarnobrzeg), gdzie wszyscy z ogromnym zacięciem bili rekordy wysokościowe.

Piąteczek to dzień na drużynowe rozgrywki i walentynkowe prezenty własnoręcznie zrobione. Było radośnie, sprytnie, kolorowo i serduszkowo.

W sobotę (10.02) było wiosennie za oknem, a w ŚDK-u wielki Bal Przebierańców, a więc mnóstwo radosnych dzieciaków chętnych do wspólnej zabawy. Tegorocznym hitem była „fotobudka” w naszym stylu, malowanie buziek i oczywiście mnóstwo tanecznych zabaw. Rodzice, babcie i inni opiekunowie ciągle coś filmowali i uwieczniali na pamiątkę, ale też skusili się na taniec ze swoją pociechą. Pokaz mody karnawałowych kreacji wypadł fantastycznie! Tu należą się ogromne brawa dla rodziców/stylistów, bo niejeden projektant mody kręciłby głową z aprobatą, za tak różnorodne pomysły i zestawienia dodatków, tkanin. Migające światła i dobrana muzyka dopełniła wszystkiego.

Codziennie spędzaliśmy czas z 50- osobową ekipą w obu placówkach.

Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, było nam niezmiernie miło bawić się z wami. Pozdrawiamy Was życząc rewelacyjnych wyników w szkole:
Adrian Gwoździowski, Basia Sroczyńska, Ian Boon, Kasia Gwoździowska, Magdalena Szlęzak Gwoździowska, Wojtek Gwoździowski, Mirosław Smykla.

kg

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
13.02.2024
Data publikacji
13.02.2024
Data modyfikacji
16.06.2024