Drugi tydzień FERII Z KULTURĄ był nieco spokojniejszy, ale tylko tak nam się wydawało. Codziennie gościliśmy chętną młodzież i dzieci na grach świetlicowych w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu, gdzie było gwarno i odbywały się miniturnieje. W poniedziałek (23 stycznia) w MGOK-u dzieci oglądały i brały czynny udział w spektaklu edukacyjnym pt. ”Zimowa opowieść” przygotowanym przez aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART. Historia przedstawiona w interaktywnym spektaklu o Krainie Magii zgodnie z założeniami sprawiła dzieciom wiele radości. Losy elfa Chichotka-żartownisia, Wróżki, Śnieżnej Królowej, leniwego Niedźwiedzia Polarnego, Renifera oraz Pingwina wywołały szczere uśmiechy na twarzach dzieci, które uczą, że warto pomagać innym i nie należy się z nikogo wyśmiewać.

Weekend kończący nasze ferie był bardzo karnawałowo-zimowy, bowiem w sobotę (28.01) anielsko bawiliśmy się z przebierańcami nie tylko milusińskimi, ale też tymi, którzy uwielbiają szaloną zabawę. Bal Przebierańców w skopańskim ŚDK-u był tego roku po prostu nieziemski. Były ścianki z aniołami i zabawy prosto z nieba cieszące się dużym zainteresowaniem. Balonowe harce wywołały wiele radości, a przejście przez czerwony dywan wszystkich przebierańców, a nawet rozbawionych rodziców, to już niezłe wyzwanie nagradzane brawami. Flesze błyskały, pani Kasia bawiła rozanielona, i tak zleciał sobotni czas wieńczący ferie zimowe 2023.

Właściwie, tak naprawdę, podsumowaniem pięknego czasu wolnego i świąteczno-noworocznego był koncert naszych wokalistek, które przepięknie  zaprezentowały stare i całkiem nowe kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczno-noworoczne. Wykonały je: Ola Durda, Karina Pitra, Ania Ślusarz, Patrycja i Wiktoria Dyl, Gabrysia Babińska, Julia Opałko, Zuzia Białek, Marlwina Smykla i Urszula Wilczyńska. Na co dzień dziewczynki pracują z instruktorką wokalu – Magdaleną Szlęzak-Gwoździowską, i mogą się pochwalić swoimi sukcesami, o czym już pisaliśmy i pękaliśmy z dumy. Ferie zakończyły się  bajecznie, świątecznie i z serca zaśpiewane. 

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za dużą porcję pozytywnej energii, realizację pomysłów i cudowną zabawę. Nasze podziękowania kierujemy również do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej w Baranowie Sandomierskim za dofinansowanie niektórych naszych działań podczas FERII Z KULTURĄ.

kg

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
30.01.2023
Data publikacji
30.01.2023
Data modyfikacji
25.05.2024