Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach od 8 do 15 maja
organizuje Tydzień Bibliotek, mający na celu promocję czytelnictwa i bibliotek, oraz zainteresowanie książką jak największych kręgów społeczeństwa.

W tym roku odbywał się on pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” i obfitował w wiele wydarzeń skierowanych zarówno do najmłodszych, jak i do trochę starszych czytelników. W ramach tej akcji w bibliotekach naszej gminy odbyło się wiele ciekawych spotkań.
W ciągu całego tygodnia baranowską bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim, grupa maluchów i starszaków z Ochronki Sióstr Służebniczek w Baranowie Sandomierskim, jak również we wcześniejszym terminie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej. Spotkania te obfitowały w ciekawe rozmowy, zapoznanie maluchów z biblioteką, książkami, możliwością założenia karty czytelnika, a także z zasadami i regulaminem biblioteki. Nie zabrakło głośnego czytania, oglądania pięknych, kolorowych książeczek i niespodzianek w postaci kolorowych zakładek do książek.
Tydzień Bibliotek obchodzony był również w bibliotece w Dąbrowicy. Tam bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego w Dąbrowicy, które są częstymi gośćmi biblioteki i doskonale znają zasady wypożyczania. Tym razem maluchy zgodnie z hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” wysłuchały bajek i baśni z różnych stron świata i chętnie odpowiadały na pytania dlaczego w bibliotece możemy odnaleźć cały świat.
W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w Baranowie Sandomierskim odbyło się kolejne już spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece, w trakcie którego dyskutowaliśmy dlaczego biblioteka to miejsce poszerzające horyzonty, pozwalające odkrywać ciekawe i nieznane miejsca, oraz posiadające literaturę z całego świata. Współpraca z przedszkolami zaowocowała także udziałem naszej bibliotekarki w IX Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Przedszkole Publiczne w Dąbrowicy.
Dziękujemy wszystkim, zarówno małym jak i dużym czytelnikom za udział w wydarzeniu, wspólnie spędzony czas i za współpracę. Czekamy na Was zawsze i do zobaczenia wśród bibliotecznych półek.

Beata

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
20.05.2022
Data publikacji
20.05.2022
Data modyfikacji
19.05.2024