8 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet i każdy tego dnia ma inny pomysł na świętowanie. My w MGOK-u po raz drugi chcieliśmy spędzić go w rozśpiewany sposób, więc ogłosiliśmy kolejną edycję konkursu piosenki „O kobietach…”. Właśnie do 8 marca trzeba było zgłosić nagranie  swojego wykonania piosenki o kobietach, tematyce kobiecej … Już 8.03 widzieliśmy co się dzieje na naszej skrzynce mailowej – ogrom zgłoszeń i jeszcze więcej próśb o wydłużenie terminu z różnych przyczyn niezależnych od chętnych uczestników konkursowych. Tak więc wydłużyliśmy termin do niedzieli i … Proszę Państwa warto było, bo zgłoszenia napłynęły niemal z każdego zakątka Polski (Szczecin, Zamość, Bielsko-Biała, Śląsk i nasz region). Zgłoszenia dotyczyły każdej kategorii wiekowej – od przedszkolnej po dorosłych. W środę – 16.03 – powołane jury miało sporo materiału do obejrzenia, wysłuchania i dużo wyzwań artystycznych. Jednak, jak to w konkursach bywa, nie wszyscy wygrywają ale gratulacje należą się absolutnie każdemu z osobna. Tak więc prosimy przyjąć wielkie gratulacje kochani wokaliści, wokalistki, rodzice i opiekunowie tak zacnego grona. Poniżej zamieszczamy protokół komisji oceniającej, a także link do filmiku laureatów https://youtu.be/rEuk9dKTpZg. W sprawie odbioru nagród będziemy się kontaktować z każdym telefonicznie. 

PROTOKÓŁ
z obrad jury konkursu piosenki „O kobietach…”

16 marca 2022 roku obyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu piosenki online „O kobietach…” organizowanego z okazji Dnia Kobiet przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim. Osoby biorące udział w konkursie miały przesłać nagranie z 1 dowolnym utworem dedykowanym kobietom i tematyce kobiecej.

Uczestnicy konkursy byli oceniali w czterech kategoriach wiekowych:

Kat. I – przedszkolna

Kat. II – szkolna (szkoła podstawowa)

Kat. III – młodzieżowa (szkoły średnie, studenci)

Kat. IV – dorośli.

Wokalistki i wokaliści byli oceniani pod względem doboru repertuaru, wykonania, interpretacji przygotowanego utworu oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

Komisja w składzie:

Magdalena Szlęzak – Gwoździowska  – Instruktor wokalny MGOK-u w Baranowie Sandomierskim, autorka tekstów i muzyki, laureatka festiwali i konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych,

Marcin Raś – aktor, wokalista zespołu ODS,

Dominika Ordon – wokalistka, uczestniczka konkursów muzycznych  

po przesłuchaniu i obejrzeniu nadesłanych nagrań przyznała następujące nagrody:

w kategorii I:

I miejsce Karmen Kowalska;

w kategorii II:

I miejsce Lena Sikora,

II miejsce Aleksander Szwarnowiecki,

III miejsce Emilia Oklek,

wyróżnienia otrzymali: Kamil Jachyra, Aleksandra Juchniewicz, Natalia Lemantowicz;

w kategorii III:

I miejsce Urszula Wilczyńska,

2 równorzędne II miejsca Katarzyna Tomczyk i Oliwia Czachor;

w kategorii IV:

I miejsce Monika Wilczyńska,

wyróżnienie Justyna Juchniewicz

Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania konkursem. Dostaliśmy liczne zgłoszenia nie tylko z naszego regionu, ale również z całej Polski. Ogłoszenie konkursu zaangażowało uzdolnione wokalistki i wokalistów zarówno z terenu naszej gminy, ale również z Mielca, Bialska Białej, Chorzowa, Zamościa i Szczecina. Dzięki temu, mieliśmy okazję oceniać bardzo różnorodny repertuar prezentowanych utworów w każdym przedziale wiekowym, zarówno w języku polskim jak i angielskim. Cieszymy się z dużego zaangażowania uczestników w przygotowanie konkursowych nagrań oraz przestrzegania zasad uczestnictwa.   

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim wykonawcom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do przygotowywania repertuaru na kolejną edycję konkursu.

Pliki do pobrania

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
18.03.2022
Data publikacji
18.03.2022
Data modyfikacji
25.07.2024