W ostatni, pełny, wakacyjny tydzień przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży odpoczywającej w naszych okolicach w ramach świetlicy wakacyjnej. Jedną z nich było spotkanie z Olą – studentką charakteryzacji z Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Jej ciekawe opowieści przełożyły się na papier i twarz, bo byli amatorzy projektu twarzy ze skarbem i kwiatem w roli głównej, ale znaleźli się też chętni na malowanie buzi kolegi czy koleżanki. W konsekwencji zajęć pozostały znakomite prace na kartce papieru, jak też zdjęcia z pomysłowych twarzy. Dziękujemy Oli za wspaniały czas charakteryzujący nas wszystkich.
W obu naszych placówkach kulturalnych – MGOK-u i ŚDK-u, dziennie spędzało z nami czas po około 40 uczestników w różnym wieku (4-14 lat),  więc zajęcia odbywały się w kilku salach jednocześnie. Tyle się działo, że uśmiech, duch rywalizacji i plastycznych smaków unosił się po całych budynkach. Zadowolone dzieci to nasza największa nagroda, a zadowoleni rodzice to nagrody dwie. Było bardzo kolorowo, powstały wystawy prac podziwiane przez rodziców, zadziwionych pomysłowością swoich pociech. Były rozgrywki piłkarskie, konkurencje dla spryciul, ulubione zabawy ogólnorozwojowe, taneczne zabawy, a nawet smakowite – bo czekoladowe – i wiele, wiele innych atrakcji.

Kolejny wakacyjny dzień zajęć (czwartek) – to integracja ze studentami UTW poprzez wspólny wyjazd do Sandomierza i Tarnobrzega. Istny dzień muzeów !! Dowiedzieliśmy się o tylu fantastycznych rzeczach, legendach, faktach historycznych. Podziwialiśmy mnóstwo niecodziennych, jakże cennych przedmiotów muzealnych, w tym kopie korony samego króla Kazimierza Wielkiego. „Zdeptaliśmy” podziemia sandomierskie i przepiękny Dom Długosza. Kolekcja Dzikowska zachwyciła nas wszystkich, a telefon w Muzeum Siarki zrobił ogromną frajdę naszym podopiecznym, bowiem każdy chciał tarczą cyfrową wybrać numer do mamy 🙂

Podsumowaniem zajęć świetlicowych była impreza plenerowa „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”– XI już edycja – której akcja rozgrywała się  na baranowskim stadionie lekkoatletycznym. Tegoroczne spotkanie było pod hasłem „kolorowe motyle” i na wszystkie dzieci czekało znowu wiele różnorodnych atrakcji.

Dziękujemy wszystkim naszym uczestnikom za piękne, wspólnie spędzone chwile, a ich opiekunom za zaufanie.

Nasze podziękowania kierujemy też do  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baranowie Sandomierskim  za dofinansowanie naszych działań wakacyjnych.

kg

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
30.08.2022
Data publikacji
30.08.2022
Data modyfikacji
22.04.2024