Obecność jest obowiązkowa, jak w naszym mieście, na scenie Ośrodka Kultury zagra tak utalentowany i kochający muzykę pianista. Na ucztę duchową, recital fortepianowy, zapraszamy w najbliższą niedzielę. Zacznijmy wakacje z klasą!

Będzie to popołudnie muzyczne złożone z kompozycji największych mistrzów literatury fortepianowej (Jana Sebastiana Bacha, Claude’a Debussy’ego, Sergiusza Rachmaninowa i Fryderyka Chopina). Recital wykona wybitny pianista młodego pokolenia Liam Lech Furdyna, absolwent UMFC w Warszawie, doktorant uniwersytetu w Teksasie, laureat licznych nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach pianistycznych.

Liam Lech Furdyna rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. W 2010 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie po czym wyjechał do Nowego Jorku by kontynuować swoją edukacje pianistyczna kierunkiem Diane Walsh (Mannes College of Music). W 2013 rozpoczął studia doktoranckie w Uniwersytecie Północnego Teksasu w Dallas w klasach fortepianu Vladimira Viardo oraz Adama Wodnickiego. Koncertował w większości krajów europejskich, jak również w Północnej Afryce i Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych takich jak Concours Musical de France (I nagroda, Rouen 2001), Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych (dyplom finalisty, Bialystok, 2005), Steinway Society Piano Competition (Boston, 2010) czy Zarebski International Piano Competition (distinction award, Warsaw 2014). Jako pedagog fortepianu doskonalił swoje umiejętności pracując w takich miastach jak Warszawa, Paryż, Tunis, Nowy Jork, Los Angeles i Dallas. W 2011 i 2012 zasiadał w jury konkursu pianistycznego w Tunezji, gdzie również byl jednym z pedagogów na kursach mistrzowskich. Koncertował z kilkoma orkiestrami europejskimi jak również amerykańskimi. W latach 2022 – 2023 był nauczycielem muzyki i fortepianu w The British School Warsaw w Warszawie. Obecnie prowadzi klasę fortepianu w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I. Paderewskiego w Sulejówku oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego w Warszawie. Poza działalnością  pedagogiczną w Polsce prowadzi również swoją mistrzowską szkołę pianistyczną z siedzibą w Dallas, w Teksasie (obecnie praca zdalna na terenie całych USA).

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
09.07.2024
Data publikacji
09.07.2024
Data modyfikacji
25.07.2024