Niedzielnym popołudniem, 12 marca w sali widowiskowej MGOK-u, miały miejsce dwa koncerty TANECZNE PLĄSY w wykonaniu tancerzy zespołu „Perełki” i „Nowe Pokolenie”. W sumie wystąpiło prawie 120 dzieciaków zrzeszonych w 8 grupach, każda z inną choreografią dostosowaną do wieku i możliwości. Trzeba przyzna, że widowiska wypadły bardzo wdzięcznie – była ekspresja, lekkość i humor. Prawda i radość wymalowana na twarzach tańczących dzieci była bezcenna i przekonująca.
Różnorodna muzyka i choreografie raz nadawały tempa wywołując uśmiech i brawa, raz nieco zwalniały by przekazać jakąś głębszą myśl. Każda grupa tańczyła zupełnie inny temat i wciągała widza poprzez choreografie i przekaz w swój świat.

Taniec to wspaniała sprawa, bo to świat wypełniony ruchem, muzyką, pracy w grupie, to wielka radość, uwolnienie emocji i pozytywnej endorfiny. W świecie tańca nie ma rzeczy niemożliwych, bo każdy może nagle stać się słodkim krecikiem czy słoniątkiem albo zabawnym aniołem, marynarzem, kucharzem lub piratem. Radość na twarzach spełnionych dzieci i nastolatków to widok nadający sens naszej pracy, a ile emocji do opowiedzenia tańcem było przed koncertem, a potem do przekazania w domu? Zadbajmy o te emocje i relacje.

Po niedzielnych koncertach umacniam się w przekonaniu, że tancerze zespołu „Perełki” i „Nowe Pokolenie” to wspaniała sceniczna rodzina. Starsze dziewczęta cudnie pomagały młodszym, a młodsi starali się nie przeszkadzać starszym. Zresztą p. Basia postarała się by czas oczekiwania na występ, i pomiędzy koncertami był pożyteczny i miły, więc każdy malował wiosenny obrazek z ukrytą literką. Było więc edukacyjnie, ciekawie i cicho. To się nazywa ORGANIZACJA. Oj, na długo zostanie ten koncert w naszych pamięciach.

Dwa koncerty czyli pięćdziesiąt minut do zatańczenia, pilnowania emocji, opanowania tremy i przeczekanie w garderobach to ogromne wyzwanie. Ale od czego jest super kadra??  Do takich właśnie zadań mamy cudownych pracowników MGOK-u. Tu należą się solidne podziękowania dla ekipy w osobach:
Barbara Sroczyńska – opieka w  garderobie i scenografia
Lucyna Węgrzyńska– opieka w  garderobie
Agnieszka Solarska – opieka w  garderobie i całokształt techniczny
Marcin Raś – dźwięk
Mirosław Smykla – światło
Wojtek Gwoździowski – foto-relacja
Kasia Gwoździowska – choreograf i instruktor obu zespołów

Specjalne podziękowania dla Wiktorii Dyl za prezentacje piosenki „Drzwi do kariery” dedykowanej wszystkim paniom, i jej instruktorki wokalnej – Magdaleny Szlęzak Gwoździowskiej.

kg

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
14.03.2023
Data publikacji
14.03.2023
Data modyfikacji
16.06.2024