O Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich nie zapomniały dzieci z Przedszkola Publicznego w Dąbrowicy i odwiedziły zaprzyjaźnioną bibliotekę, gdzie czekała na nie niespodzianka.

Zaproszony gość Pani Teresa Kłos, która została Najlepszym Czytelnikiem Roku 2021, zgodziła się opowiedzieć maluchom o tym: czy warto czytać, jakie książki najczęściej wypożycza i co należy zrobić aby otrzymać tytuł Najlepszego Czytelnika. Następnie przeczytała bajeczkę o ,,Chorym kotku”. Dzieci wysłuchały zarówno bajki, jak i opowieści Pani Teresy z dużym zainteresowaniem i obiecały, że również postarają się jak najczęściej odwiedzać bibliotekę i wypożyczać dużo bajek.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja multimedialna, z której przedszkolaki dowiedziały się jakie są zasady korzystania z książek. Okazało się, że wszystkie maluchy doskonale wiedzą jak należy szanować książki i dbać o nie, bezbłędnie odpowiadając na zadawane pytania. 

Na koniec spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek, zaśpiewały wiosenną piosenkę i obiecały wrócić do biblioteki po kolorowe książeczki. 

Dziękujemy zaproszonemu gościowi Pani Teresie Kłos i przedszkolakom za wizytę w bibliotece.

Beata

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
25.04.2022
Data publikacji
25.04.2022
Data modyfikacji
16.06.2024