Ulmowie. Rodzina jakich wiele żyło przed wojną w podkarpackich wioskach. Zwykli ludzie w czasie pokoju, w czasie wojny zdobyli się na czyny, które historycy określają mianem heroicznych, upamiętnianych przez muzea. Nie o sprawiedliwości, patosie i bohaterstwie jest to jednak opowieść, a w każdym razie nie tylko. O takich sąsiadach jak Ulmowie mawiało się: ludzki, prawdziwy człowiek! Spektakl stanowi przypomnienie wagi, jaką mają pojęcia: człowieczeństwo, życzliwość, przyjaźń, współczucie i odwaga.

Spektakl został przygotowany przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wystąpią: Justyna Król, Małgorzata Pruchnik – Chołka, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Robert Żurek, Robert Chodur  (off). Scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne – Beniamin M. Bukowski, scenografia i kostiumy – Katarzyna Stochalska, reżyseria świateł i projekcje – Eliasz Styrna.

Wejściówki są do odebrania w naszym Ośrodku Kultury – serdecznie zapraszamy!

Spektakl „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów” bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
15.11.2023
Data publikacji
15.11.2023
Data modyfikacji
19.05.2024