Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika i pięknie przystrojonej choinki buduje ten wyjątkowy, świąteczny klimat.

Także w baranowskiej bibliotece zrobiło się uroczyście i świątecznie, a to wszystko dzięki warsztatom bożonarodzeniowym „Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”, zrealizowanym dzięki dofinansowaniu przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W trakcie warsztatów dzieci wspólnie z rodzicami wysłuchały bajki o aniołku, który miał zapalić pierwszą gwiazdkę w interpretacji Marcina Rasia. Następnie wykazały się dużą wiedzą i znajomością tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Chętnie odpowiadały na świąteczne zagadki, jak również opowiadały o tym jak wygląda Wigilia w ich domach. Później nasza biblioteka zamieniła się w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne aniołki, choinki z papieru i szyszek a także tradycyjne lasowiackie „pawie oczka”, wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. 

Celem warsztatów było rozbudzenie aktywności i kreatywności zarówno wśród dzieci jak i rodziców, kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej, jak również wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie. Wszystkim towarzyszył dobry humor i radość z tworzenia ozdób. Wykonane ozdoby dzieci zabrały do swoich domów aby przyozdobić nimi swoje mieszkania. Spotkanie zakończyło się słodkim akcentem. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach, zaangażowanie, wspaniale spędzony czas i zabawę, Zapraszamy na kolejne spotkania organizowane w bibliotece.

Beata

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
20.12.2021
Data publikacji
20.12.2021
Data modyfikacji
16.06.2024