„Jesienią, jesienią
Sady się rumienią;
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią”

                       M.Konopnicka

28 października, przedszkolaki „Sówki II”, z tutejszego przedszkola odwiedziły filię biblioteczną w Woli Baranowskiej. Dla większości z nich było to pierwsze spotkanie z biblioteką, dlatego najważniejszym tematem było zapoznanie dzieci z tym miejscem i jego działalnością. Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia biblioteczne, zapoznały się z Kartą Małego Czytelnika, na której można zbierać naklejki podczas wizyt w bibliotece i zostać uhonorowanym imiennym dyplomem, potwierdzającym czytelnicze zainteresowanie.

Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Poznały również zasady korzystania ze zbiorów, oraz jak należy dbać o książki i zachowywać się w bibliotece.

Kolejnym tematem tego spotkania była obecna pora roku – jesień.
Dzieci w uwagą wysłuchały bajki „Pory roku. Jesień” – Izabeli Jędraszek. Przedszkolaki o jesieni mówiły dużo i pięknie, znały kolory jesieni, oraz dary jakie możemy spotkać o tej porze roku w lesie, sadzie, ogrodzie i w parku.

Zwieńczeniem zajęć było własnoręczne wykonanie zakładki do książki z kolorowych, jesiennych liści. Powstały piękne, staranne i niepowtarzalne zakładki, z których dzieci były bardzo zadowolone.

Głównym celem takich spotkań jest zaszczepienie w dzieciach miłości do książek jako źródła wiedzy i zabawy, a także wyrobienia w nich nawyku czytelniczego.

Zajęcia w bibliotece mają zachęcić do częstego korzystania z książek, oglądania ich i czytania, nie tylko w przedszkolu, ale także z rodzicami w domu.

Zapraszamy rodziców i dzieci do biblioteki oraz zachęcamy do realizacji akcji: „Czytamy dzieciom 20 minut dziennie! Codziennie”.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie.

Dziękuję za miłe spotkanie – Lucyna.

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
03.11.2022
Data publikacji
03.11.2022
Data modyfikacji
14.07.2024