Fast Fingers powstał w pierwszej połowie 2018 w Tarnobrzegu roku z inicjatywy Michała Kopcia (gitara basowa). Gość mając do dyspozycji Matiego (bębny) i naszego pierwszego gitarzystę, który dosyć szybko opuścił nasze szeregi, zadzwonił do Przybasa z propozycją wspólnego grania. Czego? Jedynej możliwej opcji- Rock’n’ Rolla! Od lat zakochany w Oi’u i wszystkich pochodnych Przybas wiedział, że Michał też będzie chciał iść w tym kierunku.
„Gramy to co czujemy. Śpiewamy to co obserwujemy, ale przede wszystkim zawsze się tym dobrze bawimy”

 

PIRAMIDE powstała w 2013 roku. Jej założycielami byli Mateusz „Dedi” Dedel (gitara rytmiczna) i Michał „Mazi” Mazur (gitara prowadząca) oraz Damian Kunig (perkusja), których połączyła miłość do grania mocnej muzyki i picia trunków wysokoprocentowych. Zespół zaczął twórczość od gotowych już pomysłów. Tak też w repertuarze znalazł się pierwszy numer kapeli – „Speed”. Pomimo wielu miesięcy niestabilności w składzie, sytuacja zaczęła się polepszać gdy do PIRAMIDE dołączyli Kamil „Cipel” Ciejka (perkusja) i Wiktor „Wisiu” Kozak (bas). Zespół rozpoczął w grudniu 2015 roku nagrywać swoje demo. Wówczas pojawiła się młoda i utalentowana do śpiewania takiej muzyki Sara „Sarenka” Trubiłowicz, którą do współpracy namówił Adrian Gwoździowski, realizator dema i przez krótki okres gitarzysta zespołu. Od momentu dołączenia Sary do PIRAMIDE, zespół w ciągu 6 miesięcy postanowił wyjść na scenę i zaprezentować się 27 maja 2016 roku w sandomierskim „Lapidarium”, gdzie przywitało ich wielu (jak na tamtejsze warunki) słuchaczy. Zespół wystąpił na wielu koncertach i kilku festiwalach. Od tej pory PIRAMIDE idzie już tylko do przodu i nie zamierza zwalniać. W niedzielę 3 kwietnia 2022 zespół zagra w składzie:
Sara Trubiłowicz – wokal
Michał Mazur – gitara prowadząca
Mateusz Dedel – gitara rytmiczna
Wiktor Kozak – bas
Mateusz Walski (gościnnie) – perkusja

Zespół ODS – Historia prawdziwa

Rok 2017 to niezwykły rok dla Tarnobrzega. To rok w, którym z inicjatywy wybitnego gitarzysty i zakręconego, górnolotnego poety Andrzeja Gwoździowskiego, oraz szalenie ekspresyjnego aktora bez papierów, średnio strojącego wokalisty Marcina Raś, powstał zespół ODS!

Twór w rzeczy samej niezwykły.
Skład jego w następnej kolejności zasiliły osobowości bynajmniej nie zwyczajne:

Znakomicie obeznany ze sceną, awangardowy i niebywale zaangażowany gitarzysta – Krzysztof Gwoździowski.
Gość, który za „garami” spędził ponad połowę życia, nieprzeciętny i nieprzewidywalny perkusista – Tomasz Mrzygłód.
Niesamowicie utalentowany, pasjonat i prekursor nowych możliwości gitary basowej – Marek Marchewicz, który był jednym z 5ciu filarów zespołu przez ponad rok.
Obecnie niskimi, basowymi dźwiękami w zespole perfekcyjnie i bezbłędnie zarządza, oaza spokoju, wirtuoz i wizjoner – Łukasz Jugo.

Całe to panoptikum osobowości spotykało się na wielkich scenach Podkarpacia już nie raz, biorąc udział w wielu lokalnych projektach.
Szanowani i uznawani przez liczne rzesze fanów muzycy, postanowili stworzyć razem mieszankę wybuchową.
Tak powstał ODS!
Zespół, którego pełna nazwa jest uzależniona od sytuacji i tego kto pyta.

Obecnie zespół, przechodzi czas połowicznego rozpadu. Założyciel Andrzej, wraz ze swoim synem Krzysztofem postanowili ruszyć nowymi ścieżkami w celu dalszego rozwijania swoich już i tak niesamowitych umiejętności. Trzymamy kciuki i życzymy im oczywiście samych sukcesów wierząc, że jeszcze kiedyś razem zagramy.

Tych dwóch niesamowitych wirtuozów gitary, od pewnego czasu próbuje w pojedynkę zastąpić niebywale zdolny i zaangażowany Tomasz Śpiewak, którego nazwisko nie jest przypadkowe.
W zespole oprócz całkiem nowego gitarowego brzmienia pojawił się bowiem drugi wokal!
Jak Tomek radzi sobie w kapeli?
Zapraszamy do posłuchania na koncertach…

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
31.03.2022
Data publikacji
31.03.2022
Data modyfikacji
14.07.2024