Jakże warto w dzisiejszym świecie, pełnym dźwięków i niesamowitej eksplozji technologicznej, zbliżyć się do świata kina niemego z muzyką graną na żywo!!
To nie żart, to fakt, bowiem 14 i 15 listopada odbędą się u nas nieme, bardzo kultowe seanse: rodzimy „Pan Tadeusz” i mistrza Charlesa Chaplina – „Brzdąc”. Nie zabraknie jednak dźwięków, bo jak przystało na nieme kino, muzyka była grana na żywo. Tak też będzie i w tym przypadku !! Specjalną muzykę do obu filmów zagra zespół na żywo. To dopiero powrót do przeszłości !
Dystrybucja biletów od 28 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy do ekscytującego świata kina niemego, któremu na żywo zagra zespół CZERWIE.
Koszt od osoby 10 zł.
„Brzdąc”
Jeden z najsłynniejszych filmów mistrza kina niemego, Charlesa Chaplina. „Brzdąc” to pełna humoru, a jednocześnie wzruszająca do łez opowieść o miłości i przywiązaniu.
Gdy szklarz Tramp – Włóczęga (dobrze znany chaplinowski bohater) znajduje na swojej ulicy porzucone niemowlę, mimo początkowej niechęci, postanawia się nim zaopiekować – wówczas jego życie zmienia się na zawsze. Przez pięć lat Włóczęga i mały John tworzą zgrany duet.
Jednak pewnego dnia do ich drzwi puka…matka chłopca.
Ten film podobał się 90% użytkowników.
Warto młodzieży przybliżyć świat kina niemego z muzyką graną na żywo, a jeśli jest to jeszcze lektura w tak wyjątkowej odsłonie, to już z pewnością może być to ekscytująca wędrówka przez wieki technologiczne. Niech więc trafiona pod strzechy epopeja narodowa rozwija się dalej … koniecznie zabierzmy młodzież w taką przestrzeń. Koszt od osoby 10 zł. Zapraszamy
Pan Tadeusz − polski film niemy z 1928 roku, zrealizowany na podstawie epopei Adama Mickiewicza z 1834 pod tym samym tytułem. Film wyreżyserował Ryszard Ordyński, scenariusz napisali Andrzej Strug oraz Ferdynand Goetel. Premiera odbyła się w listopadzie 1928.
Przez wiele lat dzieło uważano za zaginione, dopiero w 2006 roku odnaleziono większość nakręconego materiału.
W 1999 Andrzej Wajda dokonał drugiej ekranizacji poematu, również pod tym samym tytułem”.