Piknik Rodzinny z okazji dnia mamy, taty, dziecka i charytatywny dla Diany odbył się w niedzielę 30 maja na stadionie lekkoatletycznym w Baranowie Sandomierskim. Głównym pomysłodawcą imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a inicjatorem charytatywnym – cały sztab ludzi dobrych serc z Anią Lulek w roli głównej. Pomysłów artystycznych, sportowych, animacyjnych oraz kulinarnych nie brakowało, chęci do pracy również – trzymaliśmy kciuki jedynie za pogodę.
Przygotowane atrakcje sportowe, kulturalne i kulinarne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Czuć było jak bardzo stęskniliśmy się za sobą!! Dziękujemy wszystkim przybyłym, odwiedzającym, wspomagającym naszą imprezę. Dzięki Wam zebraliśmy ponad 10.000 zł !!!
Pogoda bardzo różna – czasem słońce, czasem deszcz – jak w piosence, ale wasze serca i gorące brawa były jak balsam. Gramy dla Diany – to hasło skrywające wiele odmian bo grały drużyny sportowe, bardzo młode, dopiero zaczynające przygodę z piłą nożną, a już zdobyły pierwsze puchary drużynowe oraz statuetki najlepszego piłkarza, bramkarza i strzelca. Emocji było tak wiele, duma rodziców jeszcze większa, a radość trenerów i wszystkich uczestników nie do opisania. Gminna Akademia Sportu w Baranowie Sandomierskim (odpowiedzialna za atrakcje sportowe) gościła drużyny z Klimontowa, Cmolasu, Nowej Dęby i wspaniale przygotowała oraz przeprowadziła Turniej Piłki Nożnej o puchar burmistrza pod patronatem wicestarosty oraz Przewodniczącego Zarządu Osiedla w Baranowie Sandomierskim. Puchary oraz nagrody wręczali burmistrz Miasta i Gminy Marek Mazur, wicestarosta Jacek Rożek, zaś medale ufundowane przez Przewodniczącego Rady Osiedla w Baranowie Sandomierskim Kazimierza Ślęzaka wręczał Mirosław Smykla – p.o dyrektora MGOK-u i prezes GAS-u.
Dzięki uprzejmości mieszkańców niezwykłej, baranowskiej ulicy Okulickiego, którzy udostępnili swoje kajaki, Gminna Akademia Sportu zorganizowała Zawody Kajakarskie na stawie przy stadionie, ku radości wielu małych i dużych mieszkańców naszej gminy. Były więc przejażdżki spacerowe ale też współzawodnictwo. Tu należą się podziękowania i brawa dla jednostek OSP z Baranowa Sandomierskiego i Siedleszczan, które zadbały o bezpieczeństwo na lądzie i wodzie w czasie imprezy.
Każdy wchodzący na teren imprezy od razu był nęcony zapachem i widokiem grillowanych kiełbasek, domowego bigosiku z polskimi i gruzińskimi chlebami, pierogami z różnorodnym nadzieniem oraz uśmiechem osób wydających wszystkie pyszności. Na łasuchów czekało też stoisko plackomanii. Wydawało się, że ilość przygotowanych smakołyków jest nie do przejedzenia – a tu okazało się, że wszystkie wyprzedały się w ekspresowym tempie, a stoisko to uzbierało największą ilość pieniędzy na ratowanie Diany.
Dzieci miały wielką radość z występu na scenie – bo to wydarzenie ogromne zarówno dla samych występujących, jak również dla wszystkich domowników, którzy przyszli podziwiać młodych artystów. Pogoda chciała nas przestraszyć, ale nie z nami takie numery. Dzieci opanowały scenę – w końcu gramy, tańczymy i śpiewamy dla Diany. Wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w trudnych warunkach pogodowych. Już po drugim bloku wokalno-tanecznym wyszło słonko by również popatrzeć na popisy artystyczne zespołów: Perełki, Nowe Pokolenie, Flash oraz wokalistów (Aleksandra Stępień, Malwina Smykla, Wiktoria Jarosz, Ania Serwan) działających w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Wszyscy zatańczyli i zaśpiewali wysyłając dużą ilość pozytywnej energii dla Diany.
Specjalnie dla dzieci, z okazji ich święta, dyrektor MGOK-u zaprosił Iluzjonistę Domino z Rzeszowa, który wyczarowywał wielokrotnie uśmiechy na twarzach nie tylko najmłodszych uczestników imprezy. Nasze pociechy tak się zaangażowały w rolę pomocników czarodzieja, że widać było na ich buziach zdziwienie, czasem rozczarowanie, by za moment usłyszeć salwy śmiechu z efektu końcowego niezwykłych czarów. Wszystko dla Diany.
Po występie Iluzjonisty Domino, ponownie na scenie zjawili się młodzi artyści w tak zwanej Scenie Marzeń, gdzie zaprezentowali się wokaliści ze Studia Muzyki Rozrywkowej „eMKa” z Nowej Dęby (Emilia Oklek, Oliwia Czachor i Hania Hałka) oraz tancerki Julia i Kinga, które specjalnie na ten dzień przygotowały samodzielne choreografie taneczne.
Pokaźną sumkę zebraliśmy dla Diany wystawiając na licytację różne przedmioty oferowane przez nasze rodzime firmy małe i duże, ale również darczyńców z Ustrzyk Dolnych, okolic Jasła i Krosna. Wiedzieliśmy, że otaczamy się ludźmi dobrego serca, ale to jak chętnie Państwo podbijaliście ceny licytowanych towarów przeszło nasze oczekiwania.
Kolejną atrakcją dla dzieci (chociaż niektórych dorosłych również) było stoisko z malowaniem buziek, włosów i kolorowych warkoczyków, rękodzieła nie tylko lasowiackiego, owocowych przekąsek oraz pluszaków. Oczywiście impreza plenerowa nie byłaby zaliczona, gdyby zabrakło dmuchańcowych przygód, dlatego też takowe zmieściliśmy na placu imprezy. Dla każdego znalazło się coś wspaniałego, a organizatorom właśnie o to chodziło.
Piękne podziękowania i ukłony za pomoc w organizacji Pikniku Rodzinnego niechaj przyjmą:
- Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski
- Vice Starosta powiatu tarnobrzeskiego
- Przewodniczący Zarządu i Rady Osiedla w Baranowie Sandomierskim
- Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska
Baranów Sandomierski - Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim
- OSP Baranów Sandomierski oraz Siedleszczany
- Sołtys sołectwa Dymitrów Mały
- Dyrektor Zespołu Szkół w Skopaniu
- Fabryka Firanek WISAN w Skopaniu
- Froneri Polska Sp. z o.o. Mielec
- Andrzej Rzeźwicki, Jan Solarski
- Sędziowie turnieju piłkarskiego
- Ania Lulek ze sztabem charytatywnym
Za patronat medialny dziękujemy: Radiu Leliwa i TVL Tarnobrzeg
1kg