Mimo chłodu, Niedziela Palmowa w Baranowie Sandomierskim była przepiękna i kolorowa, a to wszystko za sprawą misternie wykonanych palm i radości wielu ludzi  (Kół Gospodyń Wiejskich i strażaków) z miejscowości naszej gminy. Tego dnia, tradycyjnie już od 15 lat, spotykamy się w zacnym gronie, by wspólnie świętować i nieco po rywalizować najpiękniejszymi i największymi palmami.
Tradycja wykonania palm, a więc tysięcy kwiatów, mocno tkwi w gminnym społeczeństwie i dlatego absolutnie wszyscy tego dnia przyjeżdżają by „pochwalić” się swoim palmowym dziełem.
Kto okazał się najlepszy ?? 

Tegoroczne JURY było nietypowe, bowiem każda zgłoszona grupa (a było ich 12) wytypowała po jednym swoim przedstawicielu, który oceniał w skali 1-11 punktów każdą zgłoszoną palmę (prócz oczywiście swojej). Priorytetem była wysokość palmy, jej zawartość kwiatów, elementów zielonych i oczywiście estetyka wykonania i stabilność. Trzeba przyznać, że poziom wykonania kwiatów i całych palm był imponująco wysoki. Dobór kolorów, zestawienie kwiatów z zimozielonymi gałązkami rwał oczy przybyłych.
Komisja skrutacyjna w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – Marek Mazur, Wiceprezes Fundacji Pro Arte Et Historia – Kamila Piech oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim skrupulatnie zliczyli otrzymane punkty i tak wyłonili się nagrodzeni I,II,III i IV miejscem.

Tak przedstawia się lista laureatów:

I miejsce – KGW w Dymitrowie Dużym;

II miejsca:
KGW w Durdach,
KGW w Kaczakach,
KGW w Woli Baranowskiej WOLANKI;

III miejsca:
KGW w Dymitrowie Małym,
KGW w Knapach;

IV miejsca:
KGW w Baranowie Sandomierskim LASOWIACZKI,
Rada Osiedla Skopanie,
KGW w Suchorzowie PAZURKI Z SERCEM,
KGW w Ślęzakach,
KGW w Dąbrowicy DĄBROWIANKI,
KGW ORLOCZANKI z Żupawy.

Wszystkim bardzo gratulujemy podjęcia wyzwania konkursowego, zaangażowania i obecności w świętowaniu Niedzieli Palmowej w takiej formie.

Dziękujemy za fotorelację Tomaszowi Młyńcowi 🙂 

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
26.03.2024
Data publikacji
26.03.2024
Data modyfikacji
22.04.2024