Klasy I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy wraz z wychowawczyniami Barbarą Dudek, Beatą Hynowską i Małgorzatą Zasowską odwiedziły miejscową bibliotekę, która została przeniesiona do nowego miejsca.

Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak szanować książki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika, dowiedziały się na czym polega zawód bibliotekarza, i w jaki sposób książka trafia z księgarni do biblioteki, a później do rąk czytelnika.

Uczniowie w małych grupkach zwiedzali nową bibliotekę, zapoznali  się z układem książek, a także odnaleźli regały, na których znajdują się pozycje przeznaczone specjalnie dla nich. Dla niektórych dzieci była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece.

Spotkanie odbyło się w serdecznej, pełnej miłych wrażeń atmosferze i zakończyło się rozdaniem dyplomów za udział w bibliotecznym konkursie na ,,Najładniejszą zakładkę do książki”. Za wzorowe zachowanie i udział w spotkaniu wszystkie dzieci otrzymały kolorowe zakładki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z pierwszą wycieczką do nowej siedziby biblioteki w Dąbrowicy wybrały się dzieci z naszego zaprzyjaźnionego przedszkola. Kilkoro z nich było już w nowym miejscu ze swoimi rodzicami, ale dla większości, była to pierwsza wizyta w magicznym świecie książek.

Przedszkolaki dowiedziały się jak można zostać  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się nowe, kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek,  by móc je czytać  w przedszkolu. Na koniec spotkania dzieci z wielkim zainteresowaniem  wysłuchały słuchowiska ,,Franklin i książka z biblioteki”, a także miały możliwość przejść między regałami i znaleźć miejsce, gdzie znajdują się bajki i bajeczki. Te dzieci, które wzięły udział w konkursie na ,,Najładniejszą zakładkę do książki” otrzymały pamiątkowe dyplomy, Przedszkole również otrzymało podziękowanie za udział w naszym konkursie.

 Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

                                                                                                                        Beata

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
14.06.2021
Data publikacji
14.06.2021
Data modyfikacji
14.07.2024