Narodowe Święto Niepodległości w Baranowie Sandomierskim będzie obchodzone prawie cały dzień, w różnych miejscach, tak więc zapewne każdy znajdzie coś ciekawego do świętowania. Wszystko rozpocznie się uroczystą mszą świętą, której oprawę muzyczną zapewni Chór Chorus Familiaris. Następnie, z kościoła na rynek, wszystkich przeprowadzi Gminna Orkiestra Dęta, która zaprezentuje stosowny repertuar podczas całej uroczystości pod Pomnikiem Orła Piastowskiego. Tam właśnie będzie się dużo działo, bo oprócz okolicznościowych przemówień, odsłonięcia pomnika, będzie można otrzymać  monetę „Baranowskiego Grosza” specjalnie wybijaną na tą okoliczność. Będzie też można obejrzeć inscenizację nadania praw miejskich Baranowa Sandomierskiego przygotowaną przez grupę rekonstrukcyjną z Sandomierza.

Popołudniową porą, na godzinę 18:00, zapraszamy wszystkich do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim na patriotyczny koncert w wykonaniu najmłodszego pokolenia wokalistów, instrumentalistów, recytatorów MGOK-u oraz szkolnego zespołu NEON baranowskiego Zespołu Szkół i Placówek. Będzie to czas na refleksje, wspólne śpiewanie, degustację potraw przygotowanych specjalnie dla smakoszy sztuki i jadła.

Już można odbierać darmowe wejściówki na patriotyczny koncert z okazji 11 listopada 2021 roku, które są dostępne w bibliotece i sekretariacie MGOK-u.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
04.11.2021
Data publikacji
04.11.2021
Data modyfikacji
19.05.2024