W listopadowe przedpołudnie naszą bibliotekę w Dąbrowicy odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego w Ślęzakach. Tematem spotkania był obchodzony niedawno Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą i znajomością bajek i baśni. Z łatwością odgadywały tytuły po przeczytanym fragmencie bajki, a także po rekwizytach losowanych z magicznego koszyczka. Dużą popularnością cieszyły się zagadki i łamigłówki specjalnie dla nich przygotowane. Na zakończenie spotkania maluchy pokolorowały obrazki przedstawiające postaci z bajek, dowiedziały się o akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”, w której większość z nich bierze już udział, i z uśmiechem na buzi obiecały często odwiedzać bibliotekę.

Spotkania organizowane przez bibliotekę mają na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i budzenie zainteresowania książką, ponieważ wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

Bardzo dziękujemy Sołtysowi Dąbrowicy, Panu Grzegorzowi, za udostępnienie dużej sali, w której mogliśmy przeprowadzić zajęcia z dziećmi.

Beata

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
23.11.2022
Data publikacji
23.11.2022
Data modyfikacji
25.07.2024