Jesienią mięliśmy okazję oglądać na naszej scenie przejmującą sztukę pt. „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

Widząc zadowolenie widzów, kontynuujemy przygodę z teatrem, tym razem proponując komediowy czerwcowy piątek (7 czerwca).
„Mąż i żona” to porywająca komedia autorstwa Aleksandra Fredry, która zabiera widza w pełną humoru podróż przez świat małżeńskich perypetii hrabiego Wacława, jego żony Elwiry, ich przyjaciela Alfreda i pokojówki Justysi. Pełna błyskotliwych dialogów i niezwykłych postaci sztuka doskonale balansuje pomiędzy absurdalnymi sytuacjami a wciąż aktualnymi tematami związanymi z miłością, lojalnością, wzajemnym zrozumieniem i zaufaniem. W „Mężu i żonie” Fredro w sposób uniwersalny i humorystyczny ukazał życie polskiej szlachty oraz obyczaje i konwenanse społeczne swojej epoki, w których do dziś możemy się przeglądać.

Zapraszamy 7 czerwca o godz.18:30 do sali widowiskowej MGOK-u.
Warto wcześniej zaopatrzyć się w wejściówki, które są do odbioru w baranowskiej bibliotece i sekretariacie MGOK-u.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej od ponad 70 lat jest jedynym zawodowym teatrem dramatycznym Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Ma na swoim koncie blisko 600 premier. Jako instytucja osiągnęła silną stabilną pozycję podmiotu kulturotwórczego – zaspokajającego i kształtującego potrzeby kontaktu ze sztuką. Ostatnie lata działalności Teatru udowodniły, że podkarpacka publiczność jest publicznością otwartą na ich propozycje, co przekłada się na aprobatę mediów dla działalności ich sceny.

Śmiało można powiedzieć, że są rozpoznawalną marką kulturową w regionie oraz w kraju.

 

 

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
14.05.2024
Data publikacji
14.05.2024
Data modyfikacji
19.05.2024