W miniony weekend w Lubaczowski Domu Kultury odbył się XXIII już Festiwal Słowa. Piszemy o tym dlatego,  ponieważ miała możliwość zaprezentowania się w nim nasza recytatorka, Emilka Myszka, która miała przyjemność być najmłodszą z występujących. Sam festiwal był 3 dniowy i składał się z trzech różnych turniejów: Turniej Literatury Tworzonej na Obczyźnie ”OD MICKIEWICZA DO MIŁOSZA”, Turniej Recytatorski Jednego Poety (w tym roku była to laureatka wielu prestiżowych konkursów i festiwali, Małgorzata Lebda) i Turniej ”LITERATURA DLA DZIECI”.

Recytatorzy mogli wziąć udział w każdym z turniejów, w których obradowało jury złożone z zawodowych aktorów: Paula Stępczyńska, Michał Kurek, Rafał Fudalej i wspomniana wyżej, poetka Małgorzata Lebda. Poziom wykonawczy w tym roku był nieprzeciętnie wysoki i jury miało dość duży problem ze sprawiedliwym wyłonieniem zwycięzców. Nadmienię tylko, że wielu występujących to finaliści i laureaci wielu OKR-ów i liczących się  festiwali poezji w Polsce.

Reasumując – lubaczowski festiwal, to prawdziwa gratka dla miłośników poezji, niezwykła atmosfera, możliwość poznania wielu ciekawych i wrażliwych ludzi. Jeśli wszystko dobrze się ułoży, to MGOK planuje aby w przyszłym roku wysłać nieco większą ekipę naszych miłośników słowa.

Wojtek

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
01.06.2022
Data publikacji
01.06.2022
Data modyfikacji
14.07.2024