We wtorek, 9 listopada, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece. Tym razem w przyjaznej i sympatycznej atmosferze omawialiśmy reportaż Witolda Szabłowskiego „Jak nakarmić dyktatora?”. Książka  przeplatana  przepisami, jest  pełna nie tylko faktów ale też smaków i emocji. Opowiada o burzliwych losach kucharzy gotujących dla największych zbrodniarzy w historii. Pokazany jest ich codzienny dzień pracy, jak również  życie po upadku dyktatury. Autorowi podczas kilkuletnich podróży po świecie, udało się zebrać informacje o tym, co przywódcy jadali podczas najważniejszych momentów swojej dyktatury, kiedy w tym samym czasie tysiące czy miliony ludzi przymierało głodem. 

Szabłowski pokazał historie zza kuchennych drzwi, zadając jednocześnie pytanie czy któryś z kucharzy miał wpływ na przebieg polityki, dzięki swoim kulinarnym dziełom, i czy jedzenie mogło mięć w jakiś sposób wpływ na dyktatorskie rządy.
Książka wywołała ciekawą dyskusję i zmobilizowała do odświeżenia historii. 

Kolejne spotkanie naszego klubu zaplanowaliśmy na pierwszy wtorek grudnia i jako lektura do przeczytania została wybrana książka Angeliki Kuźniak „Krótka historia o długiej miłości”.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Beata

 

 

 

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
12.11.2021
Data publikacji
12.11.2021
Data modyfikacji
19.05.2024