Bibliotekę w Dąbrowicy odwiedziły przedszkolaki z miejscowego przedszkola wraz z wychowawczyniami. 

Ponieważ dla większości maluchów była to pierwsza wizyta w bibliotece, dzieci dowiedziały się jak założyć kartę czytelnika, jakie zasady obowiązują każdego czytelnika zapisanego do biblioteki, a także jak należy wypożyczać do domu kolorowe książeczki i w jaki sposób je zwracać.

Następnie dzieci zwiedzały bibliotekę i sprawdzały, na których półeczkach są bajki przeznaczone specjalnie dla nich. Spacer pomiędzy regałami z półkami pełnymi książek i poszukiwanie bajek dostarczył maluchom wiele emocji i wrażeń. Na koniec spotkania dzieci wysłuchały bajeczki ,,Weronika ma chomika”, wypożyczyły książeczki do przedszkola i otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Dziękujemy dzieciom i opiekunom za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne.

Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy do odwiedzin biblioteki ponieważ we wszystkich bibliotekach naszej gminy prowadzona jest ogólnopolska akcja „Mała książka wielki człowiek” mająca na celu rozpowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece dziecko otrzymuje książkę i specjalną kartę „Małego Czytelnika”. Podczas kolejnych wizyt dostaje naklejki, które wkleja na karcie. Po zebraniu wszystkich naklejek na dziecko czeka dyplom i nagroda. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w akcji, która niesie wielostronne korzyści dla dzieci.

 

 

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
18.10.2021
Data publikacji
18.10.2021
Data modyfikacji
22.04.2024