Karnawałowe Ferie w obu naszych placówkach kulturalnych zrzeszały dziennie ponad 70 dzieci i młodzieży stęsknionej wspólnych zabaw. Nie miało znaczenia, czy ktoś jest duży czy mały, bowiem każdy miał prawo do zabawy, rozwoju i sprawdzenia swoich możliwości. Wyzwanie nie lada dla naszej gwardii, lecz my lubimy wyzwania, a kreatywność to nasze drugie imię. Radość uczestników wyzwalała pokłady energii, zarażała młodością i spełniała marzenia. Każdy z pewnością znalazł coś fantastycznego dla siebie, bo paleta zajęć była różnorodna.
I tak – miłośnicy sportowych gier mieli sporo zaciętych meczy tenisa stołowego (w ŚDK-u wyłoniono trzech najlepszych mistrzów w dwóch kat. wiekowych: P. Kobyra, Sz. Patuszyński, K. Piechota – młodsi oraz starsi: M. Magda, E. Babula i K. Furdyna), rozgrywek bilardowych i piłkarzykowych oraz wiele emocjonujących gier planszowych i zręcznościowych nie tylko dla najmłodszych.
Wśród wszystkich uczestników spora grupa jest zawsze gotowa na wyznawania plastyczno-manualno-rękodzielniczego. I tu wszystko było przydatne, bo jak na karnawał przystało, szykowaliśmy iście karnawałowe maski. Było kolorowo, radośnie, błyskotliwie i każdy chciał mieć najpiękniejszy, niepowtarzalny model twarzowej maski.
Oczywiście zajęcia muzyczno-ruchowe też znalazły swoich zwolenników. Bo któż nie lubi śpiewać do mikrofonu?! Wszyscy uwielbiają śpiewać, tylko nie każdy ma odwagę i możliwość, więc była szansa aby spróbować otworzyć się i śpiewanie karaoke wyzwoliło we wszystkich pozytywną energię. Były duety, tria, soliści, a bawili się wszyscy, klaskając, śpiewając a nawet tańcząc. Wszyscy rozochoceni bardzo chętnie potem rywalizowali w rytmicznych zabawach tanecznych.
Wtorek i środa w naszych placówkach były biblioteczne. Teatrzyk Kamishibai, tworzenie własnych historii, które zostały zilustrowane przepięknymi rysunkami, a także grupowe inscenizacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci małe i duże wykazały się olbrzymią kreatywnością i oryginalnością, dzięki czemu powstały piękne historie o Smoku Skopanku i Baranówku. Na spotkaniach nie mogło zabraknąć również zajęć ruchowych. Zabawa z chustą Klanza, przechodzenie pod kijkiem, szczur i wiele innych zabaw sprawiły, że czas upłynął szybko i wesoło.
Tłusty czwartek to oczywiście faworki, chrust, chruścik jak kto woli, bo u nas było tego „do woli”. Każdy uczestnik przyszedł na zajęcia zaopatrzony w deseczkę, wałek, fartuszek i mnóstwo chęci do robienia tego frykasa. Potem panie smażyły, a młodzi kucharze bawili się i oglądali różne kulturalne projekcje filmowe w oczekiwaniu na efekty swoich ciastowych dzieł. Było mniam-mniuśnie. Przez cały tydzień w obu naszych placówkach była moc, zabawa, integracja grup i wielka radość na buziach uczestników i prowadzących. W piątek wyjazd do kina i wrotkarni, a w sobotę bal przebierańców w Skopaniu ale to już osobna bajka.

Karnawałowe Ferie to zajęcia przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim, ale swój wkład mają również – OSP w Baranowie Sandomierskim (udostepnienie remizy na wtorkowe, sportowe zajęcia) oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baranowie Sandomierskim – dofinasowanie wyjazdu. D z i ę k u j e m y !

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
25.02.2022
Data publikacji
25.02.2022
Data modyfikacji
19.05.2024