W środę 9 czerwca w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyła się premiera spektaklu „Krótka Historia o Miłości” autorstwa Grzegorza Roztworowskiego, przygotowana przez Młodzieżowy Zespół Teatralny z tegoż ośrodka. Poprzednie pokolenia teatralne przyzwyczaiły nas do tego, że najczęstszym gatunkiem teatralnym grywanym na naszych gminnych deskach była komedia. Tymczasem, ku zaskoczeniu wszystkich, zespół zadziwił nas dość odważnym doborem repertuaru. Generalnie sztuka całościowo opowiada o miłości, o jej wielorakich odcieniach, i przede wszystkim o tym, czym miłość nie jest. Młodzież, w wieku aktorów, znajduje się w momencie, kiedy dokonuje często  wielu trudnych wyborów. Nie wszystko jest podane na tacy, nie wszystko jest jasne i oczywiste i dlatego ich wybory bywają często nietrafione i nieudane, co może mieć duże konsekwencje w dorosłym już życiu.

Sztuka nie była jednorodnym, uformowanym, zgrabnym  scenariuszem tylko kolażem, zlepkiem słówek, znaczeń, wolnej od „klucza” interpretacji tekstu. Dla większości aktorów był to prawdziwy debiut  sceniczny, więc jak na pierwszy raz – duże brawa. Ich zaangażowanie, zrozumienie tekstu i tzw. ”emocjonalne wejście w rolę” dodało sztuce sporo jakości. I tak faktycznie było. Koniecznie trzeba podkreślić bardzo dojrzałe, eleganckie, i na dużym poziomie kultury  zachowanie naszej publiczności. Na szóstkę z plusem zasługują obie szkoły, które miały przyjemność oglądać przedstawienie, czyli Szkoła z Woli Baranowskiej i Skopania (VII i VIII klasy).

W spektaklu udział wzięli: Kamila Łukasiewicz, Julia Owoc, Karolina Pieróg, Wiktoria Pluta, Magdalena Skiba, Amelia Smykla i Maksymilian Cena.

Reżyseria – Wojtek Gwoździowski.

Duże podziękowania dla Bartka Pieroga za pomoc w komputerowej wizualizacji.

Wojtek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
10.06.2021
Data publikacji
10.06.2021
Data modyfikacji
14.07.2024