29 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji postanowiłam wraz z tancerzami zrzeszonymi w 7 grupach zespołu „Perełki” (MGOK Baranów Sandomierski)  i „Nowe Pokolenie” (ŚDK Skopanie) przygotować specjalny koncert pn. WARTO TAŃCZYĆ, by w takiej formie celebrować święto dyscypliny, którą uprawiamy na co dzień.

Koncert był pełen pozytywnych emocji i na scenie, i w kulisach, i w garderobie gdzie panowała iście rodzinna atmosfera. Poprzez choreografie i nasz zapał udowadnialiśmy, że naprawdę warto tańczyć bez względu na wiek, kolor oczu czy ilość centymetrów wzrostu. Wspaniała publiczność doceniła każdy gest, uśmiech i płynącą energię ze sceny – a to jest najlepsza nagroda za naszą wspólna pracę artystyczną.
Pamiętajcie Państwo, że absolutnie każdy potrafi tańczyć – wystarczy w aucie, kuchni czy łazience poruszać głową w rytm muzyki i to już jest taniec.
Zawsze tańczMY

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę urodzin francuskiego tancerza i choreografa, reformatora sztuki tańca i stworzyciela europejskiego teatru baletowego Jeana-Georges’a Noverre’a. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na uniwersalizm sztuki tańca oraz jego znaczenie na integrowaniu różnych środowisk, narodowości oraz kultur.
Poprzez muzykę i taniec rozmawia się o emocjach bez znajomości języków obcych.

Moim ulubionym przesłaniem tanecznym są słowa japońskiej tancerki baletowej i choreografki Miyako Yoshida, z którymi bardzo się identyfikuję:

…”Taniec wzbogaca duszę i szlifuje charakter”…
…”Taniec jest obecny w każdej formie życia”…
…”Pozwólmy wszystkim dzieciom tańczyć, a na pewno wytańczą one pokój”…

kasia g

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
29.04.2024
Data publikacji
29.04.2024
Data modyfikacji
19.05.2024