Zbliża się data koncertu ku czci Żołnierzy Wyklętych gdzie zagra zespół FORTECA – WALKA TRWA, i na który bardzo serdecznie zapraszamy.
Można już odbierać bezpłatne wejściówki w naszym MGOK-u i bibliotece. 

Zespół FORTECA powstał w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Marcina “Siano” Tucznio, który stworzył pierwsze dwa utwory z wierszami Baczyńskiego i Broniewskiego, a następnie rozpoczął poszukiwanie muzyków. Styczniu 2007 roku zespół zagrał swój pierwszy koncert, a kilka miesięcy później wydał nagrany w domowych warunkach dwu płytowy album “Żołnierz Polski” i Słońce Wrześnie”. Dużo się działo w zespole, sporo nagranych płyt, poszukiwań i koncertów.

 Od 2020 roku zespół koncertuje w częściowo zmienionym składzie w akustycznym brzmieniu pn. FORTECA-Walka Trwa.

      FORTECA -Walka Trwa to kontynuacja 14-letniej działalności koncertowej rockowego zespołu historyczno-patriotycznego FORTECA, jednak w akustycznym brzmieniu. Utwory FORTECY wybrzmiewają teraz przy akompaniamencie pianina, skrzypiec oraz gitary klasycznej i basowej.

      FORTECA ponad dekadę w rockowo – metalowym brzmienie z dynamicznymi rytmami i melodyjnymi solówkami wprost idealnie wpasowywała się w docelowy przekaz historyczno-patriotyczny. Początkowo grupa  czerpała teksty z bogatej twórczości poetów tworzących w okresie II wojny światowej, tj.: K.K. Baczyński, W. Broniewski, czy F. Konarskiego, od kilku lat tworzą własne teksty. Historia okresu okupacji była jedynym motywem ich twórczości.

Jak sami mówią: “Nie chcemy, aby patriotyzm był pojmowany jedynie jako martyrologia, czy gra polityczna. Jesteśmy patriotami i chcemy poprzez swoją twórczość pokazać, jakie wydarzenia i ich bohaterowie doprowadziły do miejsca, w którym się teraz znajdujemy. Mamy nadzieję, że nasze utwory przybliżą Wam te losy. Patrzymy wstecz, ale także w przyszłość. To od nas, młodych ludzi zależy przyszłość naszej Ojczyzny. Dlatego: Nie pozwólmy Zapomnieć Nie pozwólmy Przekłamać Nie pozwólmy Powtórzy”.

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
07.03.2024
Data publikacji
07.03.2024
Data modyfikacji
22.04.2024