1. „SABAŁOWE BAJANIA” Ogólnopolski Festiwal Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. Przesłuchania odbywały się w dniach od 13 do 15 lipca 2023 r. Wyniki ogłoszono 16 lipca 2023 r.

W 57. Sabałowych Bajaniach – Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej, wystąpiło między innymi 44 gawędziarzy, 44 śpiewaków solistów, oraz 44 grup śpiewaczych,  w sumie komisja przesłuchała 179 punktów konkursowych we wszystkich konkurencjach i kategoriach zgodnie z regulaminem, z dziesięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

 „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego  zaprezentowały  folklor naszego regionu. Na tym wspaniałym festiwalu spotykają się ludzie kochający folklor i prezentujący każdy swój region. Cieszymy się, że komisja dostrzegła nasze  skromne osoby i uhonorowano „Lasowiaczki” – dwoma drugimi  miejscami: Zofia Wydoro za śpiew solowy i Barbara Sroczyńska za „gotkę” czyli gawędę lasowiacką. Oprócz tego wystąpił również zespół śpiewaczy „Lasowiaczki”, w którego imieniu dyplom odebrała Krystyna Kułacz. Serdecznie dziękujemy organizatorom, komisji za miłe przyjęcie i przyznanie nagród. Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Baranów Sandomierski dziękujemy za dofinansowanie transportu zespołu „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego na festiwal i drogę powrotną.

Barbara

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
18.07.2023
Data publikacji
18.07.2023
Data modyfikacji
16.06.2024