Jak wytresować smoka” to jedna z tych animacji, na której premierę tak samo mocno czekali dorośli, jak i dzieci. Trzecia i ostatnia odsłona cyklu, „Jak wytresować smoka 3„, to zarówno spełnione kino familijne, wciągający film przygodowy, jak i błyskotliwa komedia romantyczna. To także fantastyczne zwieńczenie cyklu, który na przestrzeni prawie dekady skradł niejedno serce. 

 

Czas płynie szybko w doborowym towarzystwie przyjaciół i smoków – a tak jest właśnie w Bergu, na wyspie smoczych jeźdźców. Już na pierwszy rzut oka widać, że mimo upływu lat oraz imponującego rozrostu smoczej populacji, niewiele się tu zmieniło. Wikingowie wciąż są prostoduszni i porywczy, kobiety ogniste, a smoki niesforne jeszcze bardziej niż ich ludzcy przyjaciele. Czkawka, Astrid, Śledzik, Mieczyk, Szpadka i Sączysmark (konia z rzędem tłumaczowi!), choć nie są już grupą naiwnych dzieciaków, wciąż pozostają sobą – rywalizują, sprzeczają się i dokazują – ale przede wszystkim dbają o to, by smokom żyło się na tym świecie jak najlepiej.

Kolejna odsłona ich przygód rozpoczyna się właśnie od nocnej eskapady na statek łowców smoków, by uwolnić więzione w klatkach zwierzęta. Mimo nieporadności całej szóstki, misja kończy się sukcesem – ale też przelewa czarę goryczy. Sfrustrowani kłusownicy pod wodzą złowrogiego Grimmela biorą za cel Berg, prawdziwy smoczy rezerwat, gdzie najłatwiej odzyskają wszystkie wyswobodzone niegdyś z ich rąk smoki.

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
26.07.2023
Data publikacji
26.07.2023
Data modyfikacji
16.06.2024