Za nami listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem dyskusji była książka  Jana Mencwela „Betonoza. Czyli jak się niszczy polskie miasta”.

Autor z talentem reportażysty i zaangażowaniem aktywisty docieka, dlaczego kolejne drzewa znikają pod betonowymi placami, oraz co – nie tylko można, ale trzeba – z tym zrobić. Zastanawia się dlaczego sami niszczymy zielone skwerki i trawniki, dlaczego wycinamy wielkie, stuletnie drzewa, które dają nam cień i schronienie przed upałem i skazujemy się na wszechobecny beton i kostkę brukową. W trakcie zagorzałej dyskusji sami zastanawialiśmy się co jest dla nas ważniejsze. Czy komfort w postaci wybrukowanych chodników, gdzie nie ma błota i niepotrzebnych liści, czy jednak wolimy zwykłe polne ścieżki otoczone starymi drzewami. Jak się okazało, zdania wśród naszych Klubowiczów były podzielone. Wszyscy zgodnie  stwierdziliśmy, że usuwanie zieleni z przestrzeni publicznej ma bardzo duży wpływ na wiele dziedzin naszego życia, o których niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy. 

Nasz  Dyskusyjny Klub Książki, który działa już prawie 2 lat,a zasilił się o nowych Członków, z czego  bardzo się cieszymy i oczekujemy na kolejne chętne osoby, które chciałyby się spotkać i w miłej atmosferze porozmawiać o książkach. 

Ponieważ przed nami długie, jesienne wieczory zapraszamy do wspólnego czytania i dyskusji nad dobrą książką. Na kolejne spotkanie DKK , które odbędzie się w grudniu, wybraliśmy książkę „Papierowy pałac” Mirandy Cowley Heller. Zapraszamy wszystkich miłośników literatury. 

Beata

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
15.11.2023
Data publikacji
15.11.2023
Data modyfikacji
14.07.2024