Mimo, że żar lał się z nieba, na baranowskim rynku w niedzielne popołudnie tętniło życie. Wszystko za sprawą III Baranowskiej Biesiady, która zdobyła już swoja markę uznania wśród mieszkańców naszej gminy. Ta plenerowa impreza jest zwieńczeniem wakacyjnego odpoczynku. A jak kończyć letni wypoczynek to koniecznie z różnorodnymi atrakcjami dla małych i dużych. Tak też właśnie było owego dnia (27 sierpnia) przez całe popołudnie do późnych godzin nocnych.

Na rynku pojawiło się mnóstwo dzieci zainteresowanych dmuchanymi zjeżdżalniami, animacjami, zabawami, smakołykami, a bańki mydlane i wspólne malowanie na folii dostarczyły im mnóstwo radości.
Jak biesiada, to oczywiście muzyka, jedzenie, niekończące się rozmowy i tańce.

Jak na organizatorów przystało, zadbaliśmy by każdy znalazł coś dla siebie. I tak było, bo najpierw zagrała autorski koncert świetna bluesowa kapela „FLOWING BLUES”, po krótkiej przerwie technicznej gwiazda wieczoru „Jacek Dewódzki Band”. Bardzo przyjemne dźwięki, dobre teksty znalazły odbiorców, którzy kołysali się rytmicznie i nagradzali brawami wykonawców. Jakże brzmiały te instrumenty.
Całkiem wieczorową porą przy znakomitym zespole „Rekord” biesiadnicy chętnie zapełniali podłogę i tańcom nie było końca.

Podniebienia uczestników III Baranowskiej Biesiady zostały też usatysfakcjonowane. Nasi kucharze (Karczma „Chmielowianka”) zadbali by staropolskie jedzenie przypadło do gustu najwytrawniejszym biesiadnikom. Było sporo do kosztowania: bigos tradycyjny, grochówka, kiełbaski, wędliny, warzywa, a o słodkości zadbały niezmordowane „Lasowiaczki”.

To była piękna, koncertowo-zabawowa niedziela na baranowskim rynku – prawdziwa uczta dla ducha i ciała. Dziękujemy, że byliście z nami.

kg

Skład zespołu „FLOWING BLUES”:
Andrzej Paprot – gitara solowa
Andrzej Kosiorowski – gitara basowa
Zbigniew Rębisz – Gitara elektryczna
Andrzej Serafin – kahon
Wojciech Gunia – harmonijka, gitara akustyczna, wokal

——-

Jacek Dewódzki Band zagrał w składzie:
Arkadiusz Rębisz – perkusja
Andrzej Paprot – gitara solowa
Andrzej Kosiorowski – gitara basowa
Jacek Dewódzki – gitara i wokal

——

Zespół REKORD to:
Mirek Dzierżek – instrumenty klawiszowe
Sylwester Furdyna – gitara basowa, wokal
Tomasz Mrzygłód – perkusja
Paweł Dudzik – saksofon, wokal
Joanna Klimczak – wokal

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
30.08.2023
Data publikacji
30.08.2023
Data modyfikacji
16.06.2024