Dożynki to czas zakończenia żniw, dziękczynienia i dzielenia się tym,
co powstało z owoców Ziemi. To podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę,
za wytrwałość w dążeniu do celu i niezwykłe poświęcenie, dzięki którym każdego dnia możemy zasiadać przy stole, gdzie nie brakuje tego, co najważniejsze – świeżo pieczonego chleba.

Tegoroczne święto plonu prężnie przygotowuje Przewodniczący wraz z Radą Osiedla i mieszkańcami Skopania Osiedla. W skopańskim parku nie zabraknie różnorodnych atrakcji – od dmuchańców, animacji, po konkursy i koncerty. W sobotni wieczór na rozgrzewkę wystąpi zespół FOX, a potem do nocy dyskoteka pod gwiazdami. W niedzielę przez osiedle przejdzie barwny korowód wraz z Gminną Orkiestrą Dętą i Mażoretkami Diament Chmielów do parafialnego kościoła na mszę dziękczynną. Następnie, ponownie w parku, rozegra się cała ceremonia dożynkowa: przekazanie i dzielenie chleba, prezentacja 11 sołectw, przekazanie wiechy kolejnej miejscowości, wręczenie statuetki „Zasłużony dla Miasta i Gminy Baranów Sandomierski”.

W takich miłych okolicznościach odbędzie się również kolejna, IV edycja, Gminnego Konkursu CIASTKO Z RODOWODEM 2022. Będą więc prezentacje
i degustacje, a także rozstrzygnięcie Konkursu czyli mnóstwo emocji i smaków. Podczas Gminnych Dożynek organizowanych 14 sierpnia 2022 na terenie parku w Skopaniu odbędzie się I Etap konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich pn. „Bitwa regionów”. Celem konkursu jest promocja regionalnych potraw, promowanie i informowanie o produktach rolnych i żywnościowych, metodach ich produkcji i systemie jakości, a także wspieranie aktywności kół gospodyń wiejskich. Konkurs ten współorganizowany jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Oczywiście nie może zabraknąć na tym rolniczym święcie biesiady, zabawy tanecznej oraz wielu atrakcji dla wszystkich.

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Przewodniczący wraz z Radą Osiedla w Skopaniu oraz MGOK w Baranowie Sandomierskim zapraszają na Gminne Dożynki, które w tym roku odbędą się 13 i 14 sierpnia w Skopaniu Osiedlu.

kg

 

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
05.08.2022
Data publikacji
05.08.2022
Data modyfikacji
16.06.2024