Z olbrzymią radością informujemy, że nasza podopieczna Emilia Myszka wygrała XIX Konkurs Recytatorski „Dziecięce Interpretacje” w II kategorii wiekowej.
Dla Emilki jest to już druga nagroda z rzędu w tym konkursie, którego organizatorem jest Tarnobrzeski Dom Kultury. Tym razem sięgnęła po repertuar Wojciecha Młynarskiego, co dla niektórych mogłoby się wydawać posunięciem dość ryzykownym. Jak się okazało, nasz wielki poeta, satyryk i tekściarz ma w swoim repertuarze wiele propozycji nie tylko dla dorosłych, co skrzętnie wyłapała i znakomicie zinterpretowała nasza finalistka. Gratulacje!!!

Emilka jest uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej w Skopaniu i praca z nią jest absolutną przyjemnością, gdyż znakomicie „czuje” tekst, frazę i humor. Oprócz recytacji i namiętnego czytania książek próbuje swoich sił w pisaniu wierszy.  W tym roku zgłosiła swoje wiersze na Gminny Konkurs Poetycki „Życie Wierszem Pisane” organizowany przez Bibliotekę w Baranowie Sandomierskim. Jesteśmy ciekawi werdyktu, który już lada moment zostanie ogłoszony. Oby udało się tak, jak w „Dziecięcych Interpretacjach”. Trzymamy kciuki!

Tutaj możecie obejrzeć i wysłuchać brawurowej interpretacji Emilki wiersza Wojciecha Młynarskiego – „Kucyk”
https://www.youtube.com/watch?v=SKWm6HHhhiY&ab_channel=MGOKBaran%C3%B3wSandomierski

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
27.04.2021
Data publikacji
27.04.2021
Data modyfikacji
14.04.2024