Takie wydarzenie odbędzie się w naszym MGOK-u w najbliższy czwartek 10 marca o godz.17:00. Wejściówki są jeszcze do odebrania – zapraszamy!

Będzie wówczas możliwość przekazania datku do puszki z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie.

 

 

Serial rozgrywa się na początku XVII wieku, w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej. Właścicielem Łańcuta i okolicznych wsi był wtedy awanturnik Stanisław Stadnicki, zwany również Diabłem. Człowiek o nieokiełznanej ambicji i dumie, toczący bezustanne wojny z sąsiadami. 

Pierwszy odcinek trwa 45 minut. Rozpoczyna się od wędrówki pielgrzymów, którzy wracają do kraju po latach spędzonych w tureckiej niewoli. Zatrzymują ich ludzie Stadnickiego, a w ich obronie staje mnich Gadeon (w tej roli Radosław Pazura). Pan z Łańcuta chce odnaleźć mnicha, wynajmuje więc awanturnika Jacka Dydyńskiego. W tym czasie Gadeon dociera do zaścianka Dwerniki, w którym mieszka urodziwa i harda panna Konstancja.

Producentem serialu jest Fundacja Ułani Króla Jana z Birczy. Pilotażowy odcinek ma zachęcić producentów telewizyjnych lub platformy streamingowe do sfinansowania kolejnych odcinków. 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
04.03.2022
Data publikacji
04.03.2022
Data modyfikacji
25.05.2024