„Mała książka – wielki człowiek” to projekt skierowany do najmłodszych czytelników bibliotek publicznych, mający na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W tej Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”,  a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Doskonale o tym wiedzą dzieci z Przedszkola Publicznego w Dąbrowicy, które wraz z wychowawczyniami już po raz kolejny odwiedziły miejscową bibliotekę. Większość z nich jest już czytelnikiem biblioteki, a niektóre są już posiadaczami czytelniczych dyplomów. 

W trakcie ostatniego spotkania w bibliotece maluchy wysłuchały bajeczki „Naucz się pomagać innym”, zwiedziły bibliotekę i wybrały książeczki, które będą czytane w przedszkolu. 

Akcja prowadzona jest we wszystkich bibliotekach naszej gminy, i ma na celu poznanie przez dziecko ważnego miejsca na czytelniczej mapie dzieciństwa jakim jest biblioteka, a także pokazanie rodzicom, poprzez przygotowaną dla nich broszurę informacyjną, o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Beata

 

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
22.02.2022
Data publikacji
22.02.2022
Data modyfikacji
19.05.2024