W ubiegły piątek najlepsi Czytelnicy z całej gminy pojechali na biblioteczną wycieczkę do Krosna. Podczas tej wyprawy, jej uczestnicy mieli okazję zwiedzić Centrum Dziedzictwa Szkła, w którym dowiedzieli się nie tylko o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także uczestniczyli w spektakularnych pokazach hutniczych. Podczas tych pokazów zobaczyli jak powstają artystyczne i dekoracyjne przedmioty ze szkła na oczach widzów. Program zwiedzania obejmował także warsztaty obróbki i zdobienia szkła: warsztat malowania na szkle, grawerowania, produkcji witraży oraz produkcji szklanych figurek metodą palnikową. Ponadto zobaczyli niesamowitą galerię i wystawę szklanych dzieł sztuki,  oraz mogli zrobić zakupy w szklanym sklepie z pamiątkami.

Kolejnym punktem wycieczki była Krośnieńska Biblioteka Publiczna, gdzie nasi Czytelnicy mogli zapoznać się z ,,Oddziałem dla Dzieci” jak również z ,,Wypożyczalnią Główną”.

Po smacznym obiedzie udaliśmy się do oczekiwanego szczególnie przez najmłodszych plenerowego parku rozrywki ,,ParkMani”. Tutaj dzieci mogły bawić się w kulach wodnych, mini parku linowym, labiryncie edukacyjnym, na tyrolkach, gokartach oraz różnych trampolinach i wieżach widokowych.

Ostatnim punktem wycieczki był Rezerwat Prządki, który obejmuje grupę malowniczych skałek, wysokich na ponad 20 metrów i które pod wpływem erozji przybrały oryginalne i fantazyjne kształty. Dzieci bez najmniejszego problemu wspięły się na sam szczyt wzgórza.

Wycieczka obfitowała w atrakcje i stanowiła ciekawą nagrodę dla tych, którzy uwielbiają czytać. Młodzi mogli nie tylko zapoznać się z ciekawymi miejscami ziemi krośnieńskiej ale także miło i aktywnie spędzić czas z rówieśnikami.

                                                                                                                                Beata

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
26.07.2021
Data publikacji
26.07.2021
Data modyfikacji
14.07.2024