25 sierpnia 2021 roku obchodziliśmy 10. jubileuszowe wydanie znanej w całej gminie imprezy „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”. Wszyscy wiedzą, że na tą imprezę przychodzą nie tylko dzieci i młodzież, ale także dziadkowie, rodzice, aby wspólnie brać udział w konkurencjach, zabawach, zajęciach plastycznych i ruchowych. Taka jest właśnie idea imprezy – żeby nawzajem się wspierać, dopingować, cieszyć i spędzać razem czas.
Pierwsze dwie edycje odbywały się na placu zabaw obok biblioteki, kolejne 7 (ze względu na sporą ilość uczestników) robiliśmy na baranowskim stadionie lekkoatletycznym, natomiast w tym roku, z przyczyn pogodowych, cała impreza odbyła się w budynku MGOK-u.

„Siódma chmura szczęścia” – temat bardzo optymistyczny, nieco tajemniczy, sięgający do naszych uczuć i wyzwalanych emocji. Aby nawiązać do tematyki rozpoczęliśmy od czytania bajki Tiny Oziewicz „Co robią uczucia”. Bez względu na wiek rozpoczęła się niezwykle interesująca dyskusja o tym co czujemy, jak się czujemy, co nas przeraża, a co cieszy, czy smuci, i jakie są nasze reakcje na przeróżne zjawiska.

O uczuciach opowiadaliśmy również poprzez zabawy ruchowe, logiczne, plastyczne, taneczne i muzyczne. W jubileuszowym wydarzeniu wzięło udział prawie 50 uczestników małych i tych całkiem dorosłych. Wszyscy zostali podzieleni na grupy, by każda drużyna (grupa) mogła wykonać określone zadania.

Zarówno dzieci, młodzież szkolna oraz pomocne babcie i rodzice wykonywali: gniotki, buźki wyrażające emocje, rozwiązywali kalambury, bawili się na scenie. Było sporo śmiechu i radości oraz pysznej szarlotki przygotowanej przez pracowników MGOK-u. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali drobne prezenty, które ufundowała  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy, że jesteście otwarci na wspólne działania, że wyzwalamy razem pozytywne uczucia.

Podziękowania należą się również dla wolontariuszki – Oli Cyganek, która chętnie i dyskretnie pomagała najmłodszym uczestnikom oraz robiła pamiątkowe zdjęcia.

                                                                                                                                                                                                                         1kg

 

Udostępnij post
Podmiot publikujący
MGOK w Baranowie Sandomierskim
Osoba publikująca
Dyrektor
Osoba aktualizująca
Dyrektor
Data wytworzenia
26.08.2021
Data publikacji
26.08.2021
Data modyfikacji
25.05.2024