Smażyli, skakali, nagrywali na baranowskich feriach

Były faworki, trampoliny, słuchowisko, karaoke, spotkanie z gośćmi, a także mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Kulturalne ferie za nami!

Baranowski MGOK, jak co roku zaprosił dzieci z okolicy na szereg zajęć podczas ferii. Spotkania dla nich odbywały się w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu. Instruktorzy ośrodka zaprosili uczestników do wspólnej zabawy, tworzenia, gotowania, muzykowania, podróżowania. W zajęciach wzięło udział blisko 100 dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat.

W ramach feryjnych spotkań dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i rękodzieła, wykonywały m.in. lasowiackie wycinanki, wspólnie budowały karmnik dla różnobarwnych ptaków, wykonywały także laurki dla gości specjalnych. Owymi gośćmi byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, którzy opowiedzieli o tym, jak zachować bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a także co robić, kiedy dzieje się coś złego. Dzieci miały także możliwość poznania zasad udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczyły na fantomie sztuczne oddychanie.

Podczas ferii odbyły się także bardzo lubiane przez wszystkich zajęcia kulinarne. Tłusty czwartek blisko, zatem dzieci samodzielnie wykonywały chrust, a następnie ze smakiem pałaszowały słodkie przysmaki. Wszyscy zgodnie przyznali, że wyszły wspaniałe! A po jedzeniu uczestnicy szybko spalili nadprogramowe kalorie podczas zabaw muzycznych i ruchowych.

Ferie zakończyły się piątkową wycieczką do parku trampolin do Rzeszowa, gdzie każdy mógł zostać akrobatą oraz sobotnim balem przebierańców w Skopaniu, gdzie z kolei każdy mógł zostać… każdym!

Równocześnie grupa młodych mieszkańców uczestniczyła w warsztatach pod nazwą „Robimy słuchowisko radiowe”. Zajęcia zorganizowała Fundacja Teatr Wyobraźni. Podczas spotkań powstał scenariusz, dzieci dowiedziały się, jak tworzyć dźwięki, jak budować głosem swoją rolę, a następnie w baranowskim studiu nagrały słuchowisko. Audycja z udziałem dzieci jest montowana i wkrótce będzie można jej posłuchać w internecie. W planie jest jeszcze wycieczka do Teatru Polskiego Radia w Warszawie.

Kulturalne ferie zostały dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

rd