Rusza projekt dla Seniorów

Wycieczki, kulinaria, rękodzieło, zabawa i integracja. Rusza kolejna edycja programu dla Seniorów z naszej gminy. Tym razem w Skopaniu i Woli Baranowskiej.

Stowarzyszenie Tor Rozwoju zaprasza Seniorów do udziału w projekcie, którego celem jest aktywizacja starszych mieszkańców gminy oraz integracja międzypokoleniowa. Będzie to kolejna edycja realizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Właśnie ruszyły zapisy.

Zajęcia rozpoczną się we wrześniu i potrwają do końca roku. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w Skopaniu i Woli Baranowskiej. W planie jest wiele ciekawych aktywności. Na początek zajęcia ruchowo-terapeutyczne, później artystyczne, rękodzieło i kulinaria. Zostaną też zorganizowane wycieczki. W połowie września uczestnicy projektu wyjadą do Warszawy, a jesienią do rzeszowskiej filharmonii. Odbędzie się także Dzień Seniora.

Kto może się zgłosić? Przede wszystkim trzeba mieć skończone 60 lat i być mieszkańcem gminy Baranów Sandomierski. Projekt jest otwarty także dla niepełnosprawnych. W pierwszej kolejności będą brane pod uwagę osoby, które po raz pierwszy wezmą udział w programie realizowanym przez Tor Rozwoju. Ale z możliwości oczywiście nie są wyłączeni uczestnicy poprzednich edycji.

Organizatorzy zapraszają także do udziału wolontariuszy młodzieżowych w wieku 11-18 lat. Chętni do udziału w projekcie zostaną przeszkoleni, wezmą udział we wszystkich inicjatywach, zajęciach i wycieczkach, będą pomagać w ich realizacji, a na koniec otrzymają certyfikat poświadczający ich pracę społeczną. Dla młodych ludzi będzie to cenne doświadczenie, ale także doskonała zabawa.

Zajęcia będą się odbywać w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu oraz Domu Ludowym w Woli Baranowskiej. Ilość miejsc jest ograniczona, więc warto zgłosić swój udział jak najszybciej. Wystarczy zadzwonić pod nr 604 099 977 lub zgłosić się osobiście w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim. Nabór potrwa do 17 sierpnia.

Projekt „Baranów Sandomierski 60+” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, Priorytet II Aktywność Społeczna Promująca Integrację Wewnątrz- i Międzypokoleniową.

rd