Wielka zbiórka makulatury

Ogłaszamy wielką zbiórkę makulatury pod hasłem „Zielona wymiana”. Jest ona przeznaczona dla osób indywidualnych. Będzie polegać na tym, że każdy mieszkaniec, który przyniesie 5 kg makulatury, dostanie specjalny kupon uprawniający do późniejszego odbioru: drzewka, zielonej rośliny albo ekologicznego upominku.

Dla najaktywniej zbierających przewidzieliśmy także ciekawe nagrody, oczywiście z ekologicznym akcentem. Makulaturę mogą oddawać wyłącznie osoby prywatne w wyznaczonych punktach: w Bibliotece głównej w Baranowie Sandomierskim, a także w filiach w Suchorzowie, Dąbrowicy i Woli Baranowskiej oraz w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu. Akcja potrwa do 6 października, do Pikniku Ekologicznego dla dzieci i dorosłych. Na tym wydarzeniu będzie można odebrać nagrody. Zostanie także podsumowana cała akcja.

Zbiórka makulatury to kolejne działanie w ramach kampanii ekologicznej „Akcja Segregacja”, którą zainaugurował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Projekt ma na celu kształtowanie ekologicznych i prokonsumenckich postaw oraz popularyzowanie wiedzy na temat prawidłowego zagospodarowania odpadów wśród mieszkańców Gminy Baranów Sandomierski. W ramach akcji 21 i 22 września odbędą się spotkania z cyklu „Podaj dalej”, czyli wymiana ubrań jako jeden z rodzajów recykligu. Dodatkowo serwowane będą ekologiczne przysmaki. Więcej info znajdziesz tutaj.

Wśród uczniów szkół w gminie ogłoszono także konkurs plastyczny na plakat i hasło, które promować będą segregowanie śmieci lub przestrzegać przed paleniem w piecach byle czym. Najlepszy plakat zostanie wydrukowany w dużym formacie i będzie oficjalnym materiałem promocyjnym naszej gminy. Dodatkowo dla autorów najlepszych prac przewidziano ciekawe nagrody. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas wspomnianego Pikniku Ekologicznego. Regulamin tego konkursu można znaleźć tutaj.