Świąteczne warsztaty w Dąbrowicy

Jak co roku przed świętami, w bibliotece w Dąbrowicy odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci z tamtejszego Przedszkola Publicznego. Poprowadziła je Lasowiaczka Barbara Sroczyńska.

Pani Basia wprowadziła dzieci w świąteczny klimat opowiadając o świętach Bożego Narodzenia i pokazując jak własnoręcznie wykonać tradycyjne ozdoby choinkowe. Jak się okazuje papier daje mnóstwo możliwości. Każdy z przedszkolaków przy pomocy instruktorki mógł spróbować samodzielnie zrobić  gwiazdki, które po połączeniu tworzą piękny łańcuch choinkowy. Dzieci wykonały także papierowe choinki, które własnoręcznie przyozdobiły. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się papierowy anioł. Na pozór jego wykonanie wydało się skomplikowane, ale okazało się, że jest wręcz odwrotnie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci, a samodzielne tworzenie ozdób choinkowych dostarczyło maluchom mnóstwo radości.

– Przeprowadzanie takich warsztatów daje możliwość twórczego spędzania wolnego czasu i pobudzania wyobraźni – tłumaczy Barbara Sroczyńska. – Jest to doskonała okazja do integracji i lekcja dawnej obyczajowości.

Uczestnikom warsztatów – zarówno tym najmniejszym, jak i paniom opiekunkom – nie zabrakło zapału i każdy wracał do przedszkola z własnoręcznie wykonaną ozdobą.

Beata Stachnik