Spooky Wooky Wooky na baranowskiej scenie

W niedzielny wieczór po raz kolejny w sali MGOK-u zgromadził się komplet widzów, tym razem na koncercie młodego rapera Kacpra Smykli pt. „Kontrast”.

Artysta zaprezentował kilkanaście autorskich kawałków w klimatach reggae i rap. W tych utworach, które powstawały na przestrzeni kilku ostatnich lat dzieli się ze słuchaczami swoimi spostrzeżeniami na temat życia, miłości, codzienności.

– Całą moją osobę można odnaleźć na trakach, piosenkach których piszę – tłumaczy muzyk. -Wszystkie pomysły, tok myślenia oraz mój odbiór rzeczywistości zapisuję na pięciolinii. Tworzę reggae rap – wewnętrznie podzielony i jednocześnie kompletny, jak Yin i Yang. Spooky Wooky Wooky – Yang – to ta pozytywna i ciepła, pełna energii nasłoneczniona strona, zaś Yin – S.M.Y.K. – to zacienione miejsce, pełne emocji wypływających ze smutnych życiowych doświadczeń i wrażeń. Stąd ten tytułowy KONTRAST.

Do wspólnego występu artysta zaprosił także gości. Towarzyszyły mu wokalistki: Ola Solarska i Iga Pańczyk, brawurowi tancerze, czyli grupa FLASH z Ewą Plutą i Anią Tymków, a także Michał „Soljah” i Łukasz „Tarzan” Obara. W roli konferansjera wystąpił zaś Damian „Wujek” Wojciechowski.

Był to pierwszy z cyklu koncertów organizowanych przez MGOK pod wspólnym hasłem „Na scenę!”. Pomysł powstał po koncercie z okazji Święta Niepodległości, na którym Kacper zaprezentował swój numer pt. „Nieznany żołnierz”. Krótki, ale przejmujący występ został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Wtedy też pojawiła się idea kontynuowania amatorskich występów lokalnych artystów w większym zakresie. MGOK udostępnia salę, sprzęt i obsługę techniczną, a początkujący muzycy mogą zaprezentować swoją twórczość na scenie przed szerszą publicznością.

Kolejne koncerty z tego cyklu odbędą się w marcu.

rd

Galerię zdjęć i video Piotra Morawskiego z koncertu można obejrzeć na portalu NadWisłą24.pl, tutaj

… oraz poniżej. Autorem tych zdjęć jest Radosław Delimata www.radfoto.pl