Nasza orkiestra ma już roczek!

Z okazji andrzejek oraz pierwszej rocznicy powstania orkiestry dętej, w MGOK-u odbyło się muzyczne spotkanie. Oprócz członków zespołu, uczestniczyli także rodzice i dziadkowie, którzy przygotowali słodki poczęstunek.

Była to okazja do integracji, ale przede wszystkim do zaprezentowania postępów, jakie orkiestra poczyniła w ciągu roku pracy. Usłyszeliśmy dwa marsze oraz pierwsze wprawki kolędowe. Mini koncert zakończył się burzą braw. Gdzieniegdzie w rodzicielskim oku nawet pojawiła się łza…

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Marek Mazur, który przekazał wyrazy uznania dla wszystkich młodych artystów, pogratulował talentu i zaangażowania, a także życzył wielu sukcesów.

– Kiedy rok temu tworzyliśmy orkiestrę często można było się spotkać z powątpiewaniem, czy ona faktycznie powstanie – podkreślił burmistrz. – Dziś już wiemy, że się udało, dzięki waszej i waszych rodziców wytrwałości i zapałowi.

Z kolei Marek Kosior, dyrygent orkiestry podziękował rodzicom za wspieranie wysiłków swoich pociech i czuwanie nad rozwojem ich umiejętności muzycznych. Podziękowania i życzenia złożyła również dyrektor MGOK-u Renata Domka.

rd