Majowa Kropla Życia

20 osób zostało 6 maja bohaterami. Wzięli udział w akcji Majowa Kropla Krwi, która odbyła się przed baranowskim zamkiem.

Wśród oddających krew w specjalnie na tę okazję zaproszonym Krwiobusie nie zabrakło mieszkańców gminy i okolic, w tym baranowskich radnych, burmistrza Marka Mazura oraz niezawodnej Grupy Pinokia z szefem na czele. Udało się zebrać 9 litrów krwi – najcenniejszego leku, ratującego życie. Akcja nieprzypadkowo zorganizowana została właśnie na początku sezonu letniego, ponieważ to w tym czasie zazwyczaj znacznie zmniejszają się zapasy w szpitalach, a w punktach krwiodawstwa pojawia się mniej dawców.

Oprócz zbiórki krwi odbyły się konkursy na najwolniejszy przejazd motocyklem oraz najgłośniejszy tłumik, parada motocyklowa, a na scenie wystąpiła grupa FLASH oraz zespół Not Yet. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu udostępnił z kolei alkogogle. Każdy chętny mógł sprawdzić, jak zmienia się percepcja po wypiciu alkoholu. Wszyscy śmiałkowie mieli spore problemy z trafieniem piłeczką do kosza…

Wręczyliśmy także nagrody laureatom konkursu plastycznego na pracę promującą krwiodawstwo. Zgłosiło się do niego aż blisko 200 uczniów baranowskich szkół. Komisja z wielkim trudem wybrała najpiękniejsze prace. Nagrody zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

Pomysłodawcą imprezy był radny miejski Waldemar Stępień, a współorganizatorami Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, MGOK oraz Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim.

Organizatorzy wydarzenia serdecznie dziękują sponsorom i wszystkim instytucjom, które przyczyniły się do uświetnienia Majowej Kropli Krwi. A są to:

– STAROSTWO POWIATOWE w Tarnobrzegu,
– WORD TARNOBRZEG,
– STANISŁAW BERNAD ”DENTAMED”,
– BOGDAN PANEK,
– MARKIZETA,
– HYDROGAZ.

Relację telewizji TVL możecie obejrzeć tutaj.