Książki naszych marzeń w Dąbrowicy

Najmłodsi uczniowie ze szkoły w Dąbrowicy będą czytać książki – taką deklarację złożyli po spotkaniu z bibliotekarką z naszej filii.

Beata Stachnik odwiedziła maluchy na zaproszenie bibliotekarki z Publicznej Szkoły Podstawowej z Dąbrowicy w ramach realizowanego przez placówkę rządowego projektu „Książki naszych marzeń”. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką, zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, a także rozwinięcie potrzeby odwiedzania biblioteki. Najmłodsi dowiedzieli się jak zostać czytelnikiem, jakie są zasady wypożyczania książek oraz dlaczego i w jaki sposób należy o nie dbać. Uczniowie mogli oglądać przyniesione przez bibliotekarkę ciekawe i kolorowe książeczki, wśród których znalazły się znane bajki w wydaniach albumowych, komiksy, książki o zwierzętach, a także – najchętniej oglądane – książeczki z okularami 3D. Przy zagadkach dotyczących ulubionych, znanych postaci bajkowych wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem.

W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały jednego z opowiadań Agnieszki Urbańskiej ze zbioru ,,Opowieści z Kapciuchowa”, nawiązującego do kolejnego projektu realizowanego przez szkołę ,,Cisza – higiena mojego życia 2017″. Opowiadanie to uczy małego czytelnika spojrzenia na świat z ciekawością, pobudza wyobraźnię, a także pokazuje sposoby rozwiązywania konfliktów.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zostały zaproszone do filii biblioteki, a także otrzymały upominek – zakładkę do książki. W ramach podziękowania za wizytę, bibliotekarka z kolei otrzymała od dzieci pięknie wykonaną książkę, kwiaty oraz obietnicę rychłych odwiedzin w bibliotece.

Beata Stachnik