Dla babci i dziadka z wnukami – przygoda w Szmaragdowym Lesie

Seniorzy i maluchy po raz kolejny bawić się będą w Baranowie Sandomierskim podczas cyklicznej imprezy „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”.

Wydarzenie, które organizuje tutejsza biblioteka, zawsze odbywa się pod koniec wakacji i tematycznie nawiązuje do znanych z literatury dla dzieci miejsc, postaci, czy autorów. W tym roku będzie to Szmaragdowy Las z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” L. Franka Bauma. Dziadkowie i wnuczęta będą przeżywać przygody niczym Dorotka i jej grupa przyjaciół. Wydarzenie odbędzie się 30 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym w Baranowie Sandomierskim. Start o godz. 10.00.

W programie wydarzenia jest mnóstwo dobrej zabawy dla każdego. Drużyny seniorsko-wnukowe będą brać udział w turnieju sportowo-rekreacyjnym. Poszczególne konkurencje zostały tak dobrane, by zarówno młody, jak i starszy zawodnik musiał współdziałać i zdołał sprostać zadaniu. Ponadto zaplanowano wspólne czytanie bajek, a także plener malarski. Będzie też można popływać na kajakach, czy wygrać ciekawe nagrody w licznych konkursach. Nie zabraknie słodkości, upominków oraz dobrej zabawy dla każdego.

Impreza jest już niestety pożegnaniem wakacji. Jej celem jest przede wszystkim promocja czytelnictwa,  wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu, aktywnych form wypoczynku oraz integracji międzypokoleniowej. Wydarzenie zostanie zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange, Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Współorganizatorami są: Komendant Miejsko-Gminnego ZOSP RP, OSP w Dymitrowie Małym, OSP w Baranowie Sandomierskim, nieformalna grupa mieszkańców Baranowa Sandomierskiego „Przyjaciele znad Wisły”.

Trwają zapisy na imprezę. Można to zrobić do 28 sierpnia osobiście w bibliotece w Baranowie Sandomierskim lub telefonicznie pod numerem 15 811 80 54.

rd