Ceramiczne spotkanie

Zamyślone skrzaty, rozmarzone anioły, kolorowe misy, oryginalne zawieszki – te i wiele innych prac wyczarowanych z gliny można będzie oglądać w baranowskim MGOK-u. W poniedziałek wernisaż wystawy Danuty i Jana Chmielowców.

Z gliny można ulepić właściwie wszystko – udowadniają Chmielowcowie
prezentując swoją niezwykłą ceramikę w Baranowie Sandomierskim. W ich kolekcji znajdują się rzeźby, płaskorzeźby, przedmioty użytkowe i artystyczne, które powstają w ich pracowni.

Na wystawie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury oglądać będzie można zatem ozdobne patery, miseczki, donice, zawieszki, czy moździerze, ale też anioły, skrzaty na gigantycznym krześle, buciory, stwory i inne intrygujące przedmioty. Wszystkie wykonane ręcznie, każdy jest jeden jedyny w swoim rodzaju, nie ma dwóch takich samych. Jak sami Artyści przyznają – nowych pomysłów nigdy im nie brakuje.

Ponadto na wystawie zaprezentowane zostaną płaskorzeźby na drewnie oraz grafiki i fotografie Jana Chmielowca.

Sam wernisaż będzie ciekawym wydarzeniem nie tylko dlatego, że będzie można dowiedzieć się, jak pracują Artyści, ale także każdy z uczestników spróbuje własnych sił w rzemiośle gliniarskim. Goście poprowadzą bowiem warsztaty lepienia w glinie dla wszystkich chętnych, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Warsztaty będą bezpłatne.

Wernisaż wystawy prac Danuty i Jana Chmielowców odbędzie się w galerii emgok w Baranowie Sandomierskim w poniedziałek o godz. 17.00 Wstęp jest wolny.