Wystawa florografów Albiny Róg

Florografy, czyli obrazy malowane suszonymi ziołami, kwiatami, liśćmi będzie można oglądać w baranowskim MGOK-u. Wernisaż w czwartek.

Kilkadziesiąt niezwykłych prac autorstwa Albiny Róg zaprezentowanych zostanie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wernisaż jej florografów odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 17.00. Spotkanie będzie okazją do obejrzenia niecodziennych dzieł sztuki, ale także można będzie posłuchać skąd artystka czerpie inspirację jak powstają jej prace, a także jak samemu podobne wykonać.

Albina Róg to artystka o sporym dorobku artystycznym. Od blisko 20 lat tworzy obrazy wykorzystując suszone rośliny, zioła, nasiona, liście, które układa w formie kolażu tak, aby przedstawiały pejzaże, postacie, martwą naturę, budowle, czy motywy religijne. Jest to jej autorska technika i sama też wymyśliła dla niej nazwę – florografia. Autorka ma już na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Chętnie bierze udział w spotkaniach autorskich i warsztatach z udziałem dzieci i dorosłych.

Wystawę będzie można oglądać w galerii „emgok” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim do 24 maja.