Gramy dla Mariusza – tym razem w Baranowie Sandomierskim!

Zapraszamy wraz z uczniami i nauczycielami szkoły w Ślęzakach na wyjątkowy koncert. Będziemy koncertować dla ciężko chorego Mariusza Bajdy i jego rodziny.

To będzie już drugi koncert, który organizują uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach. 7 marca odbył się występ w Tarnobrzeskim Domu Kultury, a w najbliższą niedzielę – 31 marca będzie kolejny, tym razem w MGOK-u. Cały zebrany ramach akcji dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Mariusza Bajdy z Dąbrowicy, byłego ucznia tej szkoły.

Początkiem zeszłego roku pan Mariusz przygotowywał się do założenia rodziny. Wraz z żoną oczekiwali na dziecko. Wszystkie plany pokrzyżował jednak udar pnia mózgu, w wyniku którego młody mężczyzna został całkowicie sparaliżowany. Jego żona w zaawansowanej ciąży, która potrzebowała pomocy męża, teraz sama musiała podjąć się opieki. Po paru miesiącach stan pana Mariusza trochę się poprawił. Jest w domu, ale wciąż nie może normalnie żyć, komunikować się, swobodnie poruszać. Potrzebuje systematycznej i kosztownej rehabilitacji i leczenia. W sfinansowaniu opieki medycznej pomogą zebrane podczas akcji fundusze.

Na scenie w niedzielę wystąpi kilkadziesiąt młodych osób: wokalistów, instrumentalistów, recytatorów. Usłyszymy znane popowe i rockowe hity, m.in. „Africa” TOTO, „Pride” U2, „Do kołyski” Dżemu, „You don’t fool me” Queen, „Znalazłam” ONA, „Spragniony” Kamila Bednarka i wiele innych. Występom towarzyszył będzie jarmark rękodzieła wykonanego przez uczniów i słodkości przygotowanych przez mieszkańców naszej gminy. Podczas wieczoru wolontariusze będą zbierali datki do puszek i liczą na hojność darczyńców

Patronat nad koncertami objęli: wicestarosta Jacek Rożek, burmistrz Marek Mazur oraz prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.