Różnorodne, barwne i aktywne Dni Baranowa Sandomierskiego

Jarmark, orkiestry, piłka nożna, turniej rowerowy, motocykle, wesołe miasteczko, konkursy, pokazy, a przede wszystkim mnóstwo różnorodnej muzyki. Dni Baranowa Sandomierskiego rozpoczęły wakacje.

Kapryśna pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom święta miasta i gminy Baranów Sandomierski. Mimo chłodu i deszczu, przez dwa dni na scenie publiczność rozgrzewały zespoły, nie zabrakło atrakcji dla każdego mieszkańca.

Aktywna sobota

Sobota to był dzień dla amatorów rozrywki, szalonej zabawy i tańca. Rozpoczął go Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza, w którym wzięło udział kilkuset młodych piłkarzy z całej gminy. Od późnych godzin popołudniowych scena tętniła życiem i skoczną muzyką. Na początek wystąpił zespół B-QLL, po nim SKANER, LILI, a gwiazdą wieczoru był TOP ONE. Do późnej nocy uczestnicy imprezy bawili się jeszcze przy największych hitach podczas Discopoloteki, którą zagra DJ Jacob.

Rękodzieło, kulinaria i piłka

Niedzielę rozpoczął Jarmark Ludzi z Pasją czyli pokazy rękodzieła, warsztaty, degustacje regionalnych potraw serwowanych przez Lasowiaczki, a także konkurs kulinarny „Ciastko w rodowodem” na najlepsze wypieki z domowych przepisów. Komisja konkursowa po degustacji i burzliwej dyskusji postanowiła przyznać dwa pierwsze miejsca: Barbarze Grot i Helenie Bielak z KGW w Dąbrowicy za „Kruche babeczki z owocami” oraz Zofii Mróz i Józefie Turbak ze Ślęzaków za zestaw ciasteczek. II miejsce zajęła Krystyna Kulig ze Skopania Górki za zestaw ciastek. III miejsca nie przyznano, a wyróżnienia otrzymały: Janina Kozubal z KGW w Skopaniu za „Kocie oczka” oraz Barbara Cyganek z Baranowa Sandomierskiego za „Lasowiackie gały”. Wszystkie przepisy można znaleźć na stronie internetowej MGOK-u. Laureatki konkursu otrzymały sprzęt gospodarstwa domowego i wyposażenia domu ufundowany przez Starostwo Powiatowe oraz Fabrykę Firanek „Wisan”.

Z kolei na stadionie można było oglądać biało-czerwone barwy. Odbyły się tam niecodzienne mecze piłkarskie. Zagrała reprezentacja Polski w futsalu 35+, a zmierzyli się z nimi śmiałkowie – amatorzy piłki nożnej z gminy Baranów Sandomierski. Spotkanie to poprzedził mecz towarzyski reprezentacji niepełnosprawnych TS Sokół Kielce, przeciwko któremu wystąpili na murawę zawodnicy z terenu gminy wspomagani przez zaproszonych piłkarzy z Tarnobrzega.

Tradycyjnie podczas DBS odbył się turniej rowerowy z nagrodami ufundowanymi przez WORD w Tarnobrzegu, parada motocyklowa Grupy Pinokia z udziałem kilkudziesięciu motocyklistów, pokazy sprzętu strażackiego oraz policyjnego, akcje charytatywne, jazda konno i wiele innych atrakcji.

Muzyka, muzyka, muzyka…

Ciekawym punktem programu był także II Przegląd Orkiestr Dętych, w którym wzięło udział 7 zaproszonych orkiestr z terenu województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego oraz baranowska grupa działająca w MGOK-u.

Część koncertową na dużej scenie rozpoczął INTERIM, czyli grupa rockowa ze szkoły w Ślęzakach. Po młodych muzykach sceną zawładnęła czeska artystka GABI GOLD z repertuarem własnym oraz coverami znanych przebojów polskich i czeskich.

Przed gwiazdą wieczoru na scenę wskoczyła młodzież z Grupy Tanecznej FLASH. Młodzi ludzie na co dzień tańczą pod okiem instruktorki Ewy Pluty w MGOK-u, a także chętnie występują na różnych wydarzeniach w regionie. Niedawno grupa zdobyła II miejsce na wojewódzkim przeglądzie „Roztańczona wiosna” w Głogowie Małopolskim. FLASH zaprezentował na dużej scenie nowoczesne show taneczne.

Gwiazdą niedzielnego dnia była SARSA. Ta ceniona kompozytorka i autorka tekstów zaprezentowała na baranowskiej scenie swoje największe hity. W śpiewaniu ochoczo pomagała jej licznie zgromadzona publiczność w każdym wieku, od kilkulatków do seniorów. Artystka nawiązała świetny kontakt z uczestnikami koncertu, a po występie chętnie pozowała do zdjęć i rozdawała autografy wszystkim fanom.

Dni Baranowa Sandomierskiego zakończył spektakularny pokaz fajerwerków.

Rd

Dzień pierwszy.

Dzień drugi. Mecz niepełnosprawnych TS Sokół Kielce – reprezentacja gminy Baranów Sandomierski i przyjaciół  Tarnobrzega.

Mecz reprezentacji Polski w futsalu +35 – reprezentacja gminy Baranów Sandomierski.

Przegląd Orkiestr Dętych, Jarmark Ludzi z Pasją, parada motocyklowa Grupy Pinokia, turniej rowerowy WORD, koncerty: INTERIM, GABI GOLD, SARSA i pokaz fajerwerków